رابطه ی انتخاب پرینتر با سلامتی !

1392/3/4

دانشمندان دریافته اند خطر مرگ آوری برخی چاپگرهای لیزری دسته کمی از دود خطرناک سیگار ندارد. دانشمندان در گزارشی ویژه اعلام کردند مدل های خاصی از چاپگرهای لیزری که در ادارات و منازل مورد استفاده قرار می گیرند ذرات ریز جوهر شکلی را درهوا منتشر می کنند که می تواند همراه هوای تنفسی وارد شش ها شده و موجب بروز خطرات مرگ باری شوند.
بر اساس گزارش ساینس دیلی، دکتر لیدیا موراواسکا و تیم همراهش در استرالیا 62 چاپگر لیزری را در مطالعه ای موسوم به «منتشر کننده ذرات عالی» مورد بررسی قرار دادند و به نتایج خیره کننده ای درخصوص مرگ بار بودن عملکرد برخی از آنها پی بردند.
 این بررسی نشان داد که برخی از این چاپگرهای لیزری با سرعتی برابر فرآیندی که در سیگار در حال سوختن روی می دهد، ذرات مرگبار را وارد هوای محیط اطراف می کنند. مطالعه این دانشمندان همچنین نشان داد که مرگ بار بودن این چاپگرهای لیزری به هنگامی که جوهر آنها تعویض می شود بیشتر از هر زمان دیگر است..

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0