ارسال کارت پستال اینترنتی

1392/5/27

 سال‌هاست که سايت‌هايي راه افتاده‌اند که کارت پستال‌هاي فلش توليد کرده و به کاربران خود اجازه مي‌دهند از طريق ارسال لينک، مناسبت های مختلف را به هم تبريک گويند اما اين کار از حداقل استانداردهاي امنيتي برخوردار نيست و اگر چه به ظاهر زيباست اما خطرات فراواني را به دنبال دارد.
 
 در نگاه اول اين وب‌سايت‌ها عموما از بستر فلش استفاده مي‌کنند و با توجه به آسيب‌پذيري‌هاي متعدد فلش، ارسال اين نوع کارت‌ها براي عزيزان خود، نوعي ريسک کردن است؛ ريسکي اصلا الزامي نيست و به سادگي مي‌توان از آن چشم پوشي کرد.
 
 برخي از کاربران اينترنت بعد از مراجعه به يکي از اين وب سايت‌‌ها و سفارشي کردن يک کارت تبريک، لينک درون آن را به مجموعه‌اي از کاربران ارسال مي‌کنند. Send To All کردن قواعد امنيتي خاصي دارد و در کل کار صحيحي نيست.
 
 بيشتر کاربران براي ارسال گروهي نامه براي افراد متعدد از فيلد Address يا CC استفاده مي‌کنند. ارسال عمومي با اين روش باعث مي‌شود همه کساني که ايميل را دريافت مي‌کنند، بتوانند آدرس پست الکترونيک ديگر دريافت‌کنندگان نامه را نيز ببينند. احتمالا براي شما نيز پيش آمده است که ايميلي دريافت کنيد که در بالاي آن فهرستي طولاني از نام و آدرس دريافت‌کنندگان وجود داشته باشد.
 
 شما دفترچه تلفن و فهرست شماره تلفن‌هاي تلفن همراه خود را داريد اما هيچ‌گاه آن‌ها را عمومي نمي‌کنيد و بدون دليل، تمام آن‌ها را حتي در اختيار عزيزان خود قرار نمي‌دهيد. پس چرا برخي به اين سادگي حاضرند فهرست آدرس‌ ايميل دوستان، اقوام و آشنايان خود را براي هم ارسال کنند؟
 
بخش قابل توجهي از اسپم‌هايي که آدرس ايميل شما را پيدا مي‌کنند، در اين نوع ارسال‌هاي دسته جمعي ريشه دارند. اسپم‌ها مي‌توانند در آينده خطرات به مراتب جدي‌تري را براي تهديد امنيت رايانه شما به وجود آورند.
 
 اگر شما نيز از جمله کساني هستيد که از طريق اينترنت خريد انجام مي‌دهيد، قبل از خريد قطعا آدرس دقيق درگاه پرداخت بانک‌ مورد علاقه خود را فرا بگيريد. متاسفانه چندين مورد فيشينگ ايراني شناسايي شده که عموما درگاه بانک‌ها را شبيه‌سازي کرده بودند. آدرس سايت بانک‌ها در بستر ايمن HTTPS خدمات‌رساني مي‌کنند. مطمئن شويد که درگاه بانکي که به آن مراجعه مي‌نماييد، از اين چنين آدرسي برخوردار باشد.
 
 به محض وارد شدن به درگاه بانکي، از تطبيق حرف به حرف آدرسي که از قبل آموخته‌ايد با آدرسي که به آن وارد شده‌ايد، مطمئن شده و سپس به پرداخت وجه اقدام کنيد.
 
 فيشر‌ها ظاهر يکساني با سايت‌هاي تقليد شده دارند و در بيشتر موارد، آدرسي نيز که براي آن‌ها انتخاب مي‌شود، تنها در يک حرف يا عدد اختلاف دارد و براي تشخيص متفاوت بودن آدرس‌ها، بايد حواسي جمع و دقتي بالا داشت.
 
 کاربران تلفن‌ها و تبلت‌هاي آندرويدي نيز بايد به اين نکته توجه داشته باشند که در حال حاضر بيشترين تهديدات سايبري پلتفورم‌هاي مورد علاقه آن‌ها را تهديد مي‌کند. نرخ رشد تعداد بدافزارهاي که پلتفورم‌هاي آندرويدي را تهديد مي‌کنند، باعث خواهد شد که در آينده‌اي نه چندان دور، آندرويد سيستم‌عامل ويندوز را از نظر تعداد بدافزارها پشت سر بگذارد. پيش‌بيني مي‌شود در پايان سال 2013 ميلادي، تعداد کاربران آندرويد، بيشتر از تعداد کاربران ويندوز باشد و اين يعني توجه بدافزارنويسان از اين به بعد بر سيستم‌عامل‌هاي آندرويد معطوف خواهد بود.
 
 خوب است بدانيد در طي تعطيلات پايان سال ميلادي 2012 چندين روش جديد براي سرقت‌ سايبري از تلفن‌هاي هوشمند شناسايي شد که همگي مبتني بر ارسال لينک‌هاي آلوده بوده است. بنابراين از ارسال هر نوع لينک تبليغاتي، کارت پستال و ديگر لينک‌ها براي ديگران خودداري کرده و از دريافت آن‌ها نيز صرف‌نظر کنيد. ممکن است به ظاهر يک سايت براي کاربران ويندوز هيچ خطري نداشته باشد اما مشخص نيست که گيرندگان آندرويدي يک لينک نيز در برابر آن ايمن هستند يا نه.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0