نیاز نداشتن به سرویس وب

1392/5/27

تا به‌حال قصد داشته‌اید فایلی را در ویندوز اجرا كنید كه نوع آن برای سیستم‌عامل ناشناخته باشد؟ به‌عنوان مثال فرض كنید قصد دارید فایلی با نوع PDF را در رایانه اجرا كنید، اما نرم‌افزار Adobe Acrobat یا دیگر نرم‌افزارهای مربوط برای نمایش فایل‌های PDF را روی رایانه نصب نكرده‌اید!
 
سیستم‌عامل ویندوز برای این شرایط دو انتخاب را به‌صورت نمایش یك پنجره در اختیار شما قرار می‌دهد. گزینه اول جستجو در اینترنت و یافتن نرم‌افزار اجراكننده فایل موردنظر و گزینه دوم، دسترسی به فهرست نرم‌افزارهای نصب شده روی ویندوز و انتخاب نرم‌افزار موردنظر برای اجرای فایل مربوط است.
 
 هنگام بروز این شرایط بسیاری از كاربران از انتخاب اول صرف‌نظر كرده و گزینه دوم را مورد استفاده قرار می‌دهند كه استفاده از این گزینه نیز در موارد بسیاری پاسخگوی نیاز كاربران است. به‌عنوان مثال وقتی یك نوع ویدئویی برای ویندوز ناشناخته است كاربران می‌توانند با به اجرا درآوردن آن نوع توسط پخش‌كننده‌های تصویری همچون Kmplayer، این مشكل را حل كرده و به استفاده از فایل موردنظر بپردازند. در هرحال اگر شما هم گزینه اول یعنی استفاده از جستجوی اینترنتی را بیهوده می‌دانید و می‌خواهید به‌طور پیش‌فرض گزینه دوم برای شما انتخاب شود و فهرستی از برنامه‌های نصب شده روی ویندوز در اختیارتان قرار گیرد، می‌توانید از هك زیر در رجیستری ویندوز كمك بگیرید:
 
1ـ روی گوی استارت كلیك كرده و در كادر جستجو عبارت regedit را وارد كنید.
 
2ـ پس از مشاهده نتایج جستجو، با كلیك روی ابزار regedit، ویرایشگر رجیستری را به اجرا درآورید.
 
3ـ این مسیر را در رجیستری دنبال كنید:
 
HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Policies Explorer
 
4ـ پس از مراجعه به گزینه Explorer در بخش به‌نمایش درآمده از سمت راست، كلیك راست ماوس را فشار داده و پس از مراجعه به منوی New، DWORD (32-bit) Value را انتخاب كنید.
 
5ـ نام NoInternetOpenWith را به كلید جدید اختصاص دهید و در نهایت با دوبار كلیك روی آن، مقدار «1» را در بخش Value Data وارد كنید.
 
6ـ با كلیك روی Save تغییرات را ذخیره كرده و برای مشاهده نتیجه تغییرات نیز روی فایلی ناشناخته در ویندوز دوبار كلیك كنید. با انجام این كار مشاهده می‌كنید كه بدون نمایش پنجره همیشگی برای انتخاب وب سرویس یا فهرست برنامه‌ها، فقط فهرست برنامه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید پس از انتخاب برنامه موردنظر برای اجرای فایل مربوط، نسبت به استفاده از آن اقدام كنید.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0