معرفی سه امکان جدید در جی میل

1392/5/27

جی میل

جی میل یکی از ابزارهایی است که بیشتر ما نمی توانیم بدون آن به زندگی آنلاین خود ادامه دهیم. به همین علت بنده هم یک دوره کامل ترفندهایی را در مورد جی میل منتشر کردم. اما تیم خلاق جی میل بی کار نمی نشینند و هر از گاهی امکانات جدیدی را به آن اضافه می کنند. این امکانات اول به قسمت آزمایشگاه افزوده می شود و در صورتیکه طرفدار زیادی داشته باشد به محیط اصلی جی میل راه پیدا می کند. در این نوشته هم شما با 3 امکان جدید و بسیار کاربردی جی میل که به تازگی به آزمایشگاه افزوده شده اند آشنا خواهم کرد. (برای فعال کردن همه این افزونه ها باید به آزمایشگاه جی میل مراجعه کنید)

 
 
 
1. Message Sneak Peek
مسنجر جی میل
 
با فعال کردن این گزینه برای دیدن محتوی یک ایمیل نیازی نیست بر روی آن کلیک کرده و زمانی را در انتظار لود شدن محتوی ایمیل منتظر بمانید. کافیست بر روی ایمیل مورد نظر راست-کلیک کنید تا خلاصه محتوی آن در یک پنجره کوچک نمایش داده شود. سپس در صورتیکه به خواندن متن کامل ایمیل علاقه مند بودید می توانید متن کامل آنرا ببینید در غیر اینصورت از همین پنجره می توانید آنرا پاک کرده و یا آرشیو کنید.
 
 
 
 
2. Navbar drag and drop
ساخت جی میل
 
با فعال کردن این گزینه می توانید به سادگی با استفاده از ماوس در چیدمان آیتمهای موجود در ستون کناری جی میل تغییر ایجاد کنید. مثلا اگر ترجیح می دهید آیتم مربوط به چت بالاتر از تمام گزینه ها قرار بگیرد کافیست آنرا گرفته و بکشید. به همین سادگی. (در تصویر زیر می بینید که آیتم چت حتی بالاتر از منوی اصلی قرار گرفته است)
ساخت چت جی میل
 
3. Nested Labels

gmail

 
از نام این افزونه هم معلوم است که کارش افزودن امکان گروه بندی برچسب ها است. فرض کنید می خواهید 3 برچسب مختلف ساخته اید، twitter، facebook و buzz. حالا می خواهید همه اینها در یک گروه به نام Social sites جمع کنید. کافیست پس از فعال کردن این افزونه، بر روی Settings کلیک کرده و سپس به برگه labels رجوع کنید. حالا نام برچسب ها را به این شکل تغییر دهید: Social sites/facebook، Social sites/twitter و Social sites/buzz. حالا هر 3 این برچسب ها زیرمجموعه برچسبی به نام Social sites خواهند بود.  کنار این برچسب هم یک علامت مثبت قرار دارد که با کلیک بر روی آن زیرمجوعه هایش نمایش داده می شوند.
 
 
gmail2
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0