چگونه بهترین DNS را برای افزایش سرعت اینترنت بیابیم؟

1392/5/27

سرعت وب‌گردی همیشه موضوعی است که از اهمیت زیادی برخوردار است. برای افزایش سرعت هم راه‌کارهای مختلفی وجود دارد و البته همه این راه‌کارهای نیاز به پرداخت هزینه بیشتر ندارند. در این نوشته قصد داریم ابزاری را برای یافتن DNS مناسب برای افزایش سرعت معرفی کنیم. 
 
سرعت اینترنت
 
DNS در شبکه‌های رایانه‌ای از اهمیت بسیاری برخوردار است و به طور خلاصه می‌توان آن‌را به یک دفترچه تلفن تشبیه کرد که آدرس‌های مشترکین مختلف در آن قرار دارد و شما برای مراجعه به هر کدام از این مشترکین باید در این دفترچه به دنبال آدرس بگردید. در شبکه‌های رایانه‌ای مانند اینترنت هم آدرسی را که در مرورگر تایپ می‌کنید برای DNS ارسال می‌شود و از آن طریق دسترسی به سایت مورد نظر شما مقدور می‌شود. ساختار اینترنت متشکل از تعداد بسیار زیادی از سِرورهای DNS است. حالا اگر بتوانید نزدیک‌ ترین DNS را بیابید و از آن استفاده کنید٬ سرعت اینترنت خود را افزایش داده‌اید. 
 
برای یافتن DNS مناسب برنامه رایگانی وجود دارد به نام namebench. این برنامه که برای سیستم‌عامل‌های مختلف وجود دارد و در قالب یک پروژه متن‌باز منتشر شده است با بررسی DNS های مختلف نسبت به موقعیت مکانی شما بهترین و نزدیک‌ترین آنها را یافته و به شما پیشنهاد می‌کند. توجه کنید که این برنامه DNS شما را تغییر نمی‌دهد و شما باید خودتان آنها را تغییر دهید. بدین ترتیب سرعت اینترنت شما بدون پرداخت هزینه افزایش می‌یابد.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0