به جای عبارت قرمز رنگ ، آدرس لینکی که favicon.ico را آپلود کرده اید قرار دهید. مثلا http://blog.com/myblog/files/favicon.ico بعد از Refresh کردن وبلاگ خود، آیکون را خواهید دید. "/>

قرار دادن آیکون در کنار اسم سایت یا وبلاگ (FavIcon)

1392/5/27

حتما شما هم Icon یا شکلک هایی که در کنار عنوان سایت ها در مرورگر نمایش داده می شود را دیده اید. استفاده از این شکلک ها که به آن Favicon گفته می شود، علاوه بر زیبایی باعث مشخص شدن یک سایت در بین Tab های مختلف می شود.
 
مرحله اول :
قبل از هر چیز، باید آیکون یا شکلک مورد نظر خود را طراحی کنید. برنامه های زیادی برای طراحی آیکون وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. و یا می توانید از بین مجموعه آیکون های آماده، یکی را انتخاب کنید. اما توجه داشته باشید که آیکون مورد نظر، باید در اندازه 32x32 پیکسل باشد. اگر آیکون مورد علاقه شما بزرگ تر از این اندازه بود، باید آن را ویرایش کرده و کوچک کنید.
 
از این سایت ها هم می توانید برای ایجاد Favicon استفاده کنید :
www.favicon.cc
tools.dynamicdrive.com/favicon
 
اسم آیکونی که می خواهید به عنوان Favicon استفاده کنید را favicon.ico قرار دهید.
 
 
مرحله دوم :
بعد از آماده کردن آیکون مورد نظر خود، باید آن را در فضایی در اینترنت آپلود کنید.
 
- اگر هاست مستقل برای سایت خود دارید، به راحتی فایل favicon.ico را در ریشه اصلی سایت خود در پوشه public_html قرار دهید. و کار تمام است. بعد از Refresh کردن صفحه اول سایت خود، favicon را خواهید دید.
 
- اگر وبلاگ دارید، ابتدا باید فایل favicon.icon را در فضایی در اینترنت آپلود کنید. (مثلا در آپلود سنتر سرویس دهنده وبلاگتان) . سپس باید این کد را در فایل اصلی قالب وبلاگ خود ، و بعد از تگ قرار دهید :
 
 
 
به جای عبارت قرمز رنگ ، آدرس لینکی که favicon.ico را آپلود کرده اید قرار دهید.
مثلا http://blog.com/myblog/files/favicon.ico
 
بعد از Refresh کردن وبلاگ خود، آیکون را خواهید دید.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0