درج امضاهای مختلف در پایین ایمیل های ارسالی با Gmail

1392/5/27

معمولا همه ما در پایان ایمیل های خود، اسم مان را مینویسیم. یا اگر ایمیل رسمی و اداری بفرستیم در انتهای ایمیل اسم شرکت و تلفن تماس را درج میکنیم.
 
اما اگر مایلید تا همیشه به صورت اتوماتیک اطلاعات مشخصی در انتهای ایمیل های ارسالی درج شود، باید از امضا (Signature) استفاده کنید. در این صورت نه تنها مجبور نیستید همیشه آن را به صورت دستی تایپ کنید، بلکه همواره با یک شکل و فرمت مشخص درج میشود و ایمیل های شما را رسمی تر خواهد کرد.
 
تقریبا تمام سرویس های ایمیل، امکان قرار دادن امضا (Signature) را دارند. اگر شما از سرویس ایمیل گوگل (Gmail) استفاده میکنید، میتوانید امضاهای مختلفی داشته باشید. در این صورت در هنگام ارسال ایمیل برای دوستان یا ایمیل های رسمی، میتوانید انتخاب کنید که کدام امضای شما در پایین نامه درج شود. قطعا امضای شما در یک ایمیل رسمی و اداری با امضای شما در یک ایمیل دوستانه تفاوت دارد.
 
برای اینکه بتوانید از امضاهای مختلف در هنگام ارسال ایمیل با سرویس Gmail استفاده کنید، نیاز به مرورگر فایرفاکس یا کروم، و افزونه ای به نام Blank Canvas Signatures for Gmail دارید.
 
 
روش نصب این افزونه در مرورگر فایرفاکس:
- مرورگر فایرفاکس را باز کرده و به این آدرس بروید:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/blank-canvas-gmail-signatures
 
- بر روی گزینه Add to Firefox کلیک کنید.
- در صفحه ای که ظاهر میشود، بر روی گزینه اینستال کلیک کنید تا افزونه نصب شود.
- بعد از پایان نصب، فایرفاکس را Restart کنید تا افزونه فعال شود.
 
 
روش نصب این افزونه در مرورگر کروم:
- مرورگر کروم را باز کرده و به این آدرس بروید:
https://chrome.google.com/webstore/detail/blank-canvas-signatures-f/ijdoblggemelaimffjccmdbmodlppofd
 
- بر روی گزینه Add to Chrome کلیک کنید.
- در صفحه ای که ظاهر میشود، بر روی گزینه Add کلیک کنید تا افزونه نصب شود.
- بعد از پایان نصب، مرورگر کروم را بسته و دوباره اجرا کنید تا افزونه فعال شود.
 
 
روش استفاده از افزونه:
- وارد ایمیل خود در سرویس Gmail شوید. برای ارسال یک ایمیل جدید، روی گزینه Compose کلیک کنید.
- در بالای کادر To که برای درج آدرس ایمیل گیرنده است، و در کنار گزینه Labels ، یک گزینه جدید با اسم Default مشاهده خواهید کرد. بر روی آن کلیک کنید تا منوی آن باز شود.
- در قسمت Select Signature امکان تنظیم و انتخاب چهار امضای مختلف وجود دارد. یکی از آنها را انتخاب کرده و برای ویرایش یا درج امضا، روی گزینه Edit کلیک کنید.
- متن امضای مورد نظر خود را وارد کرده و روی Save کلیک کنید تا ذخیره شود.
- این کار را برای هر چهار امضا انجام دهید تا چهار امضای مختلف داشته باشید. (طبیعی است که اگر میخواهید مثلا 2 امضای مختلف داشته باشید، کافی است تا فقط 2 تا از آنها را ویرایش کنید)
- اکنون با انتخاب هر مورد، آن امضا در ایمیل شما وارد میشود.
 
توجه: اگر بعدا به هر دلیل تصمیم گرفتید که حالت درج امضا را غیر فعال کنید، وارد تنظیمات (Setting) جیمیل شوید. در قسمت General و بخش Signature ، با انتخاب گزینه No signature و ذخیره تنظیمات، امضای شما در جیمیل غیرفعال میشود.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0