ساخت اپلیکیشن برای ویندوز فون بدون نیاز به دانش برنامه نویسی

1392/5/17

بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت برای گسترش بازار ویندوز فون، احتیاج به توسعه دهنده و اپلیکیشن دارد. این ماجرا آنقدر پر رنگ است که حتی صدای شریک تجاری این شرکت، یعنی نوکیا را نیز در آورده است.


امروز مایکروسافت در جدیدترین اقدامش برای گسترش اپلیکیشن های خود، ابزاری را برای توسعه برنامه های ویندزو فون، در اختیار کاربران قرار داد. نسخه بتای Windows Phone App Studio در حال حاضر در دسترس است و این امکان را فراهم می کند تا هرکسی، بدون کوچکترین دانش برنامه نویسی، از طریق وب اقدام به ساخت اپلیکیشن برای ویندوز فون کند. در واقع این ابزار مجموعه ای از قالب های آماده است که به کاربر اجازه می دهد با ترکیب کردن متن، عکس و ... برنامه مورد نظر خود را ایجاد کند.

توسعه دهندگان می توانند پس از ساخت برنامه خود، موبایلی مشخص را در سیستم ثبت کنند و برنامه شان را بر روی آن دستگاه اجرا و آزمایش نمایند. اپلیکیشن های ساخته شده به صورت خودکار در فروشگاه ویندوز فون قرار نمی گیرند، چرا که کاربران برای اینکار باید مبلغ حق عضویت سالیانه در مرکز توسعه دهندگان مایکروسافت را پرداخت نمایند.

نگاهی به قالب های آماده موجود در این ابزار، نشان می دهد که مایکروسافت تمرکز خود را بر روی اپلیکیشن های ورزشی، سرگرمی، سیر و سفر و ... گذاشته است. شاید این راهبرد جدید مایکروسافت باعث پر بار شدن فروشگاه برنامه های ویندوز فون نشود، اما قطعا گزینه ای جذاب برای کاربرانی خواهد بود که می خواهند برنامه اختصاصی خود را بر روی موبایل هایشان داشته باشند.

شما هم اگر می خواهید برای ساخت اپلیکیشن ویندوز فون اقدام کنید، می توانید به صفحه اختصاصی این ابزار در سایت ویندوز مراجعه نمایید.تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0