طرحی برای ساختمان جدید دانشکده پزشکی کلمبیا

1392/5/15

طرحی برای ساختمان جدید دانشکده پزشکی کلمبیا
طرحی برای ساختمان جدید دانشکده پزشکی کلمبیا

دانشکده پزشکی دانشگاه کلمبیا در حدود 2 قرن است که دانشکده ای پیشگام و برجسته در زمینه پزشکی به حساب می آید و حالا این دانشگاه از طرح ساختمان جدید خود رونمایی کرده است. ساختمانی که از نظر دانشگاه کلمبیا تجسمی از محیطی است برای دانشجویان پزشکی در قرن بیست و یکم که یا وجود دارد و یا باید وجود داشته باشد تا آنها در این فضا به آموزش، یادگیری و تمرین بپردازند.

در ادامه مطلب همراه ما باشید تا نگاهی به ساختمانی بیندازیم که در نگاه اول به دانشگاه های معمول چندان شبیه نیست.

دانشکده پزشکی دانشگاه کلمبیا در منطقه منهتن شهر نیویورک واقع شده است. و این طور که پیداست، قرار است میزبان این ساختمان 14 طبقه ای هم باشد. ساختمانی که با هدف به دست آوردن گواهینامه LEED طلایی طراحی شده است. در واقع این گواهینامه، تاییدی است برای ساختمان هایی که در فرآیند طراحی به چگونگی مصرف انرژی، مواد به کار رفته، تصفیه آب و بهره وری مجدد از آن توجه دارند. و در نهایت بر اساس میزان امتیازات کسب شده در 4 گروه LEED تایید شده، LEED نقره ای، طلایی و پلاتینیوم تقسیم بندی می شوند.


اما نگاه طراحان صرفا به تکنولوژی ساخت و گواهینامه های اعطایی محدود نشده. همان طور که در پروپزال ها یا طرح های پیشنهادی که از طرف شرکت Diller Scofidio + Renfro ارائه شده مشخص است، دانشکده جدید پزشکی Columbia چندان شباهتی به ساختمان های آموزشی طراحی شده در گذشته ندارد و در جست و جوی فضایی جدید برای محیط های آموزشی است.

خانم الیزابث دیلر که ریاست طراحی این پروژه را به عهده دارد با اشاره به این نکته می گوید: "در ساختمان جدید، فضاهای آموزشی با محیط های اجتماعی ادغام شده اند تا به نوعی مشوق یادگیری و به وجود آورنده تعامل بین دانشجویان و محیط دانشکده باشند."


ساختمان جدید قرار است در سال 2013 شروع به ساخت شود و تا آخر سال 2016 و یا اواسط 2017 می تواند میزبان دانشجویان در حال تحصیل در رشته های پرستاری، دندانپزشکی، پزشکی عمومی، جراحان و دانشجویان تخصص باشد.


تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0