gsm چیست؟

1392/5/15

جی اس ام (GSM) مخفف Global System for Mobile Telecommunications استانداردی است که توسط موسسه استاندارد مخابراتی اروپایی برای شبکه های سلولی نسل دوم تعریف شده است. این استاندارد جایگزینی برای نسل اول شبکه های سلولی آنالوگ بود. GSM ارتباط کاملا دوطرفه برای تماس های تلفنی محسوب می شود. اتحادیه GSM ادعا می کند که ۸۰% از مشترکین تلفن همراه از این استاندارد استفاده می کنند. این مقدار یعنی چیزی در حدود ۱٫۵ میلیارد نفر در بیش از ۲۱۲ کشور.
gsm چیست؟


جی اس ام یک شبکه سلولی است. این بدان معناست که موبایل ها خود را به نزدیک ترین سلولی که موجود است متصل می کنند. در شبکه جی اس ام، ۵ سایز متفاوت برای سلول ها وجود دارند. ماکرو، میکرو، پیکو، فمتو و سلول های چتری.

سلول های ماکرو جاهایی که آنتن مرکزی روی دکل یا ساختمانی که ارتفاعش از میانگین ارتفاع ساختمانهای دیگر بلندتر است، نصب می شوند. سلول های میکرو دارای ارتفاعی کوتاه تر از میانگین ارتفاع ساختمان ها دارند. معمولا این سلول ها در مناطق شهری مورد استفاده قرار می گیرند. سلول های پیکو که سلول های کوچکی هستند، برای مسافت های کوتاه و چند ده متری استفاده می شوند. سلول های فمتو سلول هایی هستند که در مناطق سلولی یا محیط های کوچک اداری استفاده می شوند و از طریق اتصالات با پهنای باند بزرگ به اینترنت وصل می شوند. سلول های چتری هم برای پوشش دادن مناطقی که سلول های کوچک دارند استفاده می شوند و شکاف های بین آنها را از بین می برند.

به علت این که اپراتورها با اپراتورهای خارجی توافق نامه های رومینگ دارند، شما می توانید از تلفن تان در کشورهای دیگر نیز استفاده کنید.

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0