راهنمای تبدیل سیم‌کارت‌های فعلی به نانوسیم

1392/5/15

بعد از معرفی آیفون 5، سؤالی که در اذهان شکل گرفته این است که آیا امکان تبدیل سیم‌ کارت‌ های رایج به نانوسیم وجود دارد یا خیر؟ زیرا به هر حال دو راه بیشتر به ذهن نمی‌رسد؛ یکی اینکه صبر کنیم تا اوپراتورها نانو سیم ارائه کنند، و دوم اینکه میکروسیم را به نانوسیم تبدیل کنید. برای راه دوم هم دو گزینه پیش‌رو داریم، یا خودمان قیچی به دست بگیریم یا اینکه صبر کنیم تا پانچ‌های چینی از راه برسند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا ببینیم که چطور می‌شود این تبدیل را بدون پانچ انجام داد.
راهنمای تبدیل سیم‌کارت‌های فعلی به نانوسیم

وسایل لازم عبارت هستند از:

- یک پرینتر
- یک برگه A4
- چسب نواری
- خطکش و ماژیک
- قیچی
- سنباده یا سوهان

  مرحله 1: وقتی موارد بالا را آماده کردید، اجازه دارید دست به قیچی شوید. در مرحله اول تصویر زیر را با اندازه اصلی روی یک برگه A4 پرینت کنید.

 

  مرحله 2: سیم کارت فعلی را در منطقه مشخص شده قرار دهید. برای تبدیل مینی سیم به میکروسیم‌ از کادر اول، برای تبدیل مینی‌سیم به نانوسیم از کادر دوم و برای تبدیل میکروسیم به نانوسیم از کادر سوم استفاده کنید.


  مرحله 3: سیم‌کارت خود (از هر نوعی که هست) را در کادر مشخص شده به طور محکم بچسبانید طوری که دقیقاً روی خطوط 5 ضلعی قرار بگیرد. رعایت این دقت برای اطمینان از برش درست، لازم است.

مرحله 4: از خط‌کش و ماژیک برای علامت زدن 5 خطی که باید بر اساس آنها برش را انجام دهید استفاده کنید. نگران نباشید، چیپ اصلی سیم کارت در مرکز آن قرار دارد، بنابراین اگر با دقت برش بزنید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

  مرحله 5: موقع برش زدن خیلی مراقب باشید. کار را بدون عجله انجام دهید چون اگر برش‌ها درست نباشد، ممکن است به سیم‌کارت صدمه وارد کنید.

مرحله 5: بعد از اتمام مراحل برش، گوشه‌ها را با سنباده یا سوهان گرد کنید. اینجا هم رعایت احتیاط را بکنید چون در غیر این صورت امکان صدمه رسیدن به سیم کارت وجود دارد.

و سرانجام خسته نباشید. حالا شما یک عدد نانوسیم دارید که می‌شود از آن استفاده کرد. البته این روش می‌تواند خطرساز هم باشد. بنابراین اگر سیم‌کارت اضافه در اختیار ندارید مراقب باشید چون نارنجی مسئولیتی در قبال صدمه رسیدن به سیم‌کارت شما بر عهده نمی‌گیرد.

در ضمن، قبلاً گفته شده بود که ضخامت نانوسیم نیز باید کم شود، ولی آنهایی که با برش زدن به سیم‌کارت‌های فعلی آن را تبدیل به نانوسیم کرده و در آیفون 5 قرار داده‌اند می‌گویند که این مورد مشکل‌ساز نیست، پس به احتمال زیاد شما هم نیازی به سابیدن سیم‌کارت خود برای کاهش ضخامت ندارید.

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0