اخبار جدید از دنیای تکنولوژی

1392/5/15

در این پست و پست بعدی قصد داریم اخبار جدیدی از دنیای تکنولوژی و اختراعات جدید در اختیار شما قرار دهیم
اخبار جدید از دنیای تکنولوژی

سرقت اطلاعات شخصی با هک کردن مغز

محققان دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه ژنو در یک طرح مشترک، راهی برای هک کردن و نفوذ به درون مغز افراد با استفاده از یک هدست ساده یافته‌اند

به گزارش ایسنا، این ایده بیشتر به فیلم‌های علمی تخیلی شباهت دارد، اما با این شیوه می‌توان به اطلاعات شخصی و مهم افراد از جمله رمز عبور کارت (PIN) و اطلاعات حساب بانکی دسترسی پیدا کرد.

محققان با استفاده از یک هدست ساده به قیمت 300 دلار که به عنوان رابط مغزی در بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، موفق به هک کردن مغز و دسترسی به اطلاعات شخصی افراد شدند.
 

پس از قرار دادن هدست بر روی سر، افراد در مقابل صفحه رایانه قرار گرفته و تصاویری مانند بانک، مردم و اعداد رمز کارت به نمایش گذاشته شد.

در این زمان امواج مغزی به خصوص سیگنال موسوم به P300 مورد بررسی قرار گرفتند؛ این سیگنال برای شناسایی یک موضوع معنی‌دار مانند یک فرد یا شی استفاده شده و در حدود 300 میلی ثانیه پس از شناسایی یک موضوع منتشر می‌شود.

این دستگاه با کمک سیگنال الکتریکی مغز (EEG) به داده‌های مغزی افراد دسترسی پیدا می‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد، با این شیوه 40 درصد امکان شناسایی شماره اول رمز کارت (PIN)‌ وجود دارد.

به گفته محققان، سیگنال P300 قابلیت استفاده در پروتکل‌های بازجویی برای شناسایی مجرمان بالقوه را دارد.

هک کردن خودرو های مدرن

در خودروهای امروزی تغییرات و نو آوری های بسیار زیادی رخ داده است، اما بعضی از این امکانات می تواند از لحاظ امنیتی دارای نقاط ضعف باشند. یکی از این نقاط ضعف کلید های هوشمند است که سازوکارشان دیگر به روش کلید های قدیمی نیست و با داشتن این کلید الکترونیکی، با نزدیک شدن به ماشین در آن باز شده و می توان با یک دکمه ماشین را روشن و خاموش نمود.

 

این سیستم دارای ضعف هایی است که هکرها توانسته اند از طریق این ضعف ها دستگاه هایی درست کنند که سیگنال های آن قابل تغییر است و می تواند به راحتی بر روی سیگنال ماشین مورد نظر رفته و در آن را باز کند. همچنین این دستگاه ها به راحتی در فضای اینترنت خرید و فروش می شوند که در حال حاضر این امر در سویس اتفاق افتاده است.
 

همچنین راه های دیگری برای نفوذ به سیستم ماشین های هوشمند از جمله  CD،USB،GPS، بلوتوث و Wi-Fi، وجود دارد که این امکانات همه در هایی بر روی هکر ها هستند.

پروفسور ژان پیر هیوبو، دانشگاه پلی تکنیک لوزان، می‌گوید: شاید کنترل ترمز را به طور ناگهانی از دست بدهیم. یعنی اینکه راننده به پدال فشار می‌آورد ولی ترمز نمی‌کند. می‌توانیم تصور کنیم که موتور از راه دور خاموش شده و در نتیجه خودرو بی‌حرکت می‌شود و آماده هرگونه اتفاق است. شما همچنان می‌توانید تصور کنید که شیشه‌های خودرو پایین آورده می شود. وضعیت‌های بسیاری را می‌توان تصور کرد...
 

در اروپا پلیس تاکنون دزدی‌های متعدد خودروهای الکترونیک را ثبت کرده است. مالکان این خودرو‌ها به سختی توانستند ثابت کنند که دزدان با هک کردن سیستم الکترونیک آن را دزدیده‌اند.

پل ساچ، مشاور امنیت انفورماتیک می‌گوید: می‌توانم دست کم بخش بصری خودرویم را تغییر دهم. برای مثال، شمایلی که مورداستفاده قرار گرفته است. اینکه به من می‌گوید دیگر بنزین نیست و یا این یکی برای تلفن یا تغییر صدای خودرو: آلارم‌های مختلف که هنگام نبود بنزین یا برای بستن کمربرند ایمنی به گوش می‌رسد. از نظر فنی هیچ مانعی برای تغییر این وجود ندارد. اگر قادر به این کار هستم پس می‌توانم کدهای دیگری در خودرو وارد کنم. می‌توانم بدون هیچ مشکل یک ویروس که خودرو‌ها را هدف قرار می‌دهد بفرستم.

یک خودروی مدرن در حقیقت یک رایانه روی چهار چرخ است. ده‌ها پردازشگر به هم پیوسته و میلیون‌ها خط، کد، زیر کاپوت قرار دارد. خودرو هر چه بیشتر با خارج ارتباط برقرار کند به‌‌ همان اندازه از نظر ایمنی ضعیف‌تر است.
 

اکثر شرکت های تولید کننده ماشین ها آنقدر به فکر جنبه های ظاهری و چشم گیر اتوموبیل های خود بودند که از بحث امنیتی آن غافل شده اند ولی امروزه برخی از بزرگترین سازندگان به فکر بهبود ایمنی خودرو‌ها افتاده‌اند. هدف آن‌ها ساخت سیستمی برای کنترل خودرو است که از هرگونه دستکاری مصون باشد.

کامپیوتر ترکیبی

کثر کاربران کامپیوتر های خانگی برای جا دادن دستگاه متصل به کامپیوتر خود بر روی میز مشکل دارند، اما طراحان دست به طراحی دستگاهی مفید زدند که این مشکلات را تا حد زیادی حل می کند، دستگاه چند منظوره ترکیبی Document Extractor راه حل این مشکلات است که با ادقام کردن یک دستگاه پرینتر و اسکنر و همچنین یک صفحه نمایش مولتی تاچ، توانسته اند توجه کاربران زیادی را به سوی خود جذب کنند

 

همچنین از قابلیت های مفید این دستگاه امکان ویرایش اسناد و عکس ها است که این قابلیت، به خاطر راحتی کار با آن بسیار کاربر پسند می باشد، و به راحتی صورت می پذیرد.

قابلیت انتقال اطلاعات مستقیم بین دو فلش

اگر چه تاکنون حافظه‌های فلش بسیار پیشرفته‌ای تولید شده است ولی هنوز انتقال اطلاعات بین دو فلش به صورت مستقیم وجود ندارد. U Transfer حافظه فلشی که در تصویر مشاهده می‌کنید به کاربر امکان می‌دهد تا بتواند اطلاعات دیجیتالی درون آن را بدون نیاز به رایانه به فلش دیگر انتقال دهد. روی سطح آن LCD کوچکی وجود دارد که اطلاعات انتقال داده شده به فلش دیگر را نشان می‌دهد. کافی است دو فلش را به یکدیگر متصل کنید تا انتقال داده‌ها صورت گیرد. اگرچه هنوز این محصول رسما به بازار عرضه نشده است اما تقاضا برای استفاده از آن زیاد پیش بینی شده است.

کیبورد های جدید برای Windows 8

مایکروسافت دو کیبورد به نام های Sculpt و Wedge به بازار معرفی کرد. یکی از شعار های مایکروسافت در تبلت خود این بود که تایپ کردن در این دستگاه ها بسیار سخت هست. به همین دلیل یک کیبورد بسیار باریک به صورت محافظ صفحه باری دستگاه خود طراحی کرد.این بار هم دو کیبورد معرفی کرده است که ادعا می کند برای تایپ کردن برای همه دستگاه ها مناسب است. نتنها کامپیوتر های شخصی بلکه برای تبلت ها و حتی گوشی های همراه.

اولین مدل این کیبورد با نام Sculpt هست که عکس آن را در بالا مشاهده می کنید.کیبورد هایی که دارای انحنا می باشند قبلا هم عرضه شده بودند اما فرق اساسی این کیبورد با قبلی ها در باریک بودن آن هست به این صورت که قطر آن تنها سه چهارم اینچ هست! کیبورد هایی که دارای انحنا هستند برای تایپ کردن بسیار راحت تر هستند.این کیبورد از بلوتوث برای برقراری ارتباط استفاده می کند .دو باتری قلمی هم برای مدت ده ماه برای برق رسانی این کیبورد کافی هست البته اگر بعد از استفاده دستگاه را خاموش کنید قیمت این کیبورد هم $49.95 هست که قیمت بسیار خوبی در مقابل ه منسلان خود می باشد


 این کیبورد ها برای ویندوز 8 بهینه شده اند و با داشتن این ویندوز ها می توان از قابلیت های کامل این کیبورد مانند دکمه های جست و جو و نمایش اطلاعات سریع سیستم استفاده کرد.اما این دستگاه با سیستم های Windows RT, Windows 7 وMac OS X v. 10.6-10.7 کار می کنند. مدلSculpt علاوه بر سیستم عامل های بالا با Vista و Mac OS X v. 10.4-10.7 نیز می توانند به خوبی کار کند.این کیبورد ها گزینه بسیار خوبی برای سیستم های خانگی و تبلت ها هستند و سبکی و باریکی آن ها هم نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب خواهد کرد.تاریخ دقیقی از عرضه آن ها اعلام نشده است

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0