پيش بيني تحولات دنياي آي تي،کامپيوتر و موبايل در سال ۲۰۱۳

1392/5/14

چکیده:
تحولات تکنولوژيک به سرعت پيش مي رود و هر سال محصولات و سرويس هاي جديد وارد بازار و دنياي آي تي مي شود. عمده‌ترين تحولات قابل پيش بيني براي سال 2013 بر اساس گفته هاي کارشناسان ارائه مي شود.
     پيش بيني تحولات دنياي آي تي،کامپيوتر و موبايل در سال ۲۰۱۳
 
 
پريننت هاي سه بعدي/ پرينت کردن، سال‌ها در فضاي اداري بود و بعد وارد فضاي خانگي شد. تحول بعدي در دنياي پرينت در سال 2013 رخ خواهد داد و آن چيزي نيست جز پرينت سه بعدي.
 
 
 
ياهو با در اختيار گرفتن مدير سابق گوگل و مدير کمپاني هاي موبايل(ماريسا ماير) خود را وارد فضاي موبايل خواهد کرد.
 
 
 
شاهد ادغام سرويس‌دهنده‌هاي موبايل با هم خواهيم بود. شرکت‌هايي مانند تي موبايل، مترو پي سي و اسپرينت و کلرواير/ شبکه نسل چهار توسعه خواهد يافت و تکنولوژي هاي قديمي کهنه تر شده و منسوخ مي شوند/ LTE استاندارد محبوب جهاني خواهد شد.
 
 
 
اتصال بيشتر ابزار از طريق اينترنت به يکديگر و با وسائل خانه بيشتر از قبل پديدار خواهد شد. تمام وسايل شخصي به اينترنت و با بلوتوث و NFC متصل مي شوند.
 
 
تثبيت موقعيت اپل و مايکروسافت / علي رغم پايين رفتن سهام اپل اين شرکت همچنان در راي ثروتمندترين ها خواهد بود و مايکروسافت نيز با داشتن بيشترين مشتري و کاربر همچنان خواهند درخشيد.
 
 
دو کمپاني نوکيا و RIM توليد کننده بلک بري يا ورشکست مي شوند و يا به حيات ضعيف خود در بازار اسمارتفون ها ادامه خواهند داد.
 
 
کشورهاي موسوم به BRIC (برزيل،روسيه،هند و چين) به نقش نجات بخشي خود براي کمپاني هاي بزرگ تکنولوژيکي را ادامه خواهند داد. توسعه آمازون در برزيل يکي از اين موارد است.
 
 
 
اوج گرفتن ابزارهاي شخصي ديجيتال در محل کار (BYOD)/ با ورود ويندوز 8 بسياري از کارمندان تبلت و لپ تاپ هاي جديد لمسي را به سرکار مي اورند و استفاده بهينه از ان خواهند داشت. مديران نيز براي کاهش هزينه ها و ضمن رعايت مسائل امنيتي اين اجازه را مي دهند تا اين اتفاق رخ دهد.
 
 
 
ديتا بزرگ‌تر و بهينه‌تر مي‌شود. به ميزان افزايش تعداد ابزارهاي متصل به اينترنت و حافظه هاي موبايل و توليد اطلاعات در دنيا، ميزان ديتا نيز افزايش پيدا مي کند. کارهاي مرتبط با ديتا از قبيل ذخيره و بازيابي و اناليز ديتا نيز افزايش چشمگيري در سال 2013 خواهد داشت.
 
 
 
گوگل گلس/ دوربين تلفن که پس از تصوير گرفتن اطلاعات عکس گرفته شده را در ديتابيس جستجو کرده و به کاربر صاحب عينک نشان مي دهد. نمونه قابل استفاده هر چند پيش بيني شده تا سال 2014 وارد بازار شود اما قطعا تحول تکنولوژيک مربوط به آن در سال 2013 خواهد بود.
 
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0