نوآوری از دست‌رفته اپل

1392/5/11

حال که برند اپل در بازار اسمارت فون‌ها در حال کمرنگ شدن است و جایگاه خود را در رنج گران قیمت بازار SmartPhoneها از دست داده، بهترین راه فعلی برای اپل، ساخت یک نسخه ارزان قیمت‌تر از اپل است تا بتواند با شروعی دوباره برندهای دیگر را باز هم به وحشت و اضطراب دچار نماید. اسمارت فون آی او اسی در حدود 200 تا 300 دلار می‌تواند اپل را به روزهای اوج خودش نزدیک نماید، اگرچه که شاید تولید چنین اسمارت فونی، اپل را در باتلاق کره‌ای‌ها بیشتر غرق کند و اپل را از لیست تولیدکنندگان دیوایس همراه حذف نماید. حال که بازار پرتلاطم اسمارت فون‌ها به دست اکثرتولیدکنندگان اشباع شده و بسیاری از شرکت‌ها با معرفی محصولات جدید خود می‌خواهند که به جایی برسند، ممکن است که اپل چوبش را بخورد و یکی از با ارزش‌ترین‌های بازار به جایگاهی نه درخور شانش سقوط نماید.
 
ساخت یک آی‌فون غول پیکر؟!
همانطور که می‌دانید امسال اکثر سوپرفون سازها نیز، یک فبلت همانند نوت سامسونگ به بازار اسمارت فون‌ها معرفی نمودند تا با نوت سامسونگ در این بخش از بازار به جدال و مبارزه بپردازند. فبلت‌ها بیشتر به درد طراحان و عاشقان اسمارت فون‌های بزرگ می‌خورد و اگر اپل بتواند این نیاز را برای کاربرانش ارضا نماید، به راحتی می‌تواند جایگاه گذشته‌اش را باز پس گیرد و در بازار فبلت‌ها نیز حرفی برای گفتن داشته باشد چرا که فبلت‌ها توجه خیل عظیمی از اسمارت فون دوستان را بر روی خودشان متمرکز نموده‌اند.
 اپل با ارائه محصولات قدرتمندی همچون: سری مک‌بوک و فناوری سیری شکست‌ناپذیر سبب شگفت‌زدگی بسیاری شد اما دیری نپایید که قافله را به رقبایش واگذار کرد
توجه بیشتر اپل به تبلیغات؟!
حتما می‌دانید که سامسونگ هر ساله با معرفی یک نسل جدید کهکشانی‌ها، تبلیغ عظیم و گسترده‌ای برای جذب اسمارت فون دوستان به سوی خود دارد و این در حالی است که اپل از تبلیغات عظیم روی برگردانده و فکر می‌کند که باز هم طرفداران متعصب خودش را در فروشگاه‌های الکترونیکی خواهد دید، گرچه آمار انتشار یافته بر برتری نسل سوم کهکشانی‌ها بر نسل پنجم آی‌فون افسانه‌ای دلالت دارند. امیدواریم که اگر اپل به فکر معرفی سری S نسل پنجم آی‌فون افتاده است، تبلیغات گسترده‌ای را برای آن انجام دهد چرا که این امر می‌تواند نوید بخش استقبال بیشتر مردم از 5S اپل باشد.
نوآوری از دست‌رفته اپل
شکی نیست که کمپانی اپل نسخه بعدی آیفون را تحت عنوان آیفون 5S  در سال جاری میلادی (2013) راهی بازار می کند. گزارشها حاکی است همچنین امسال آی پد جدید را نیز خواهیم دید و این در اواخر نیمه اول 2013 به وقوع خواهد پیوست.
در پست های جدید اپل دوستان این موضوع شایع شده که تقریبا هر هفته در این مورد بنویسند و حدس بزنند چه زمانی آیفون جدید و آی پد جدید خواهد آمد اما یکی از این گزارشها که آی.مور آنرا منتشر کرده کمی نزدکتر به واقعیت است.
حدس دانشمندانه ای نخواهد بود که آیفون بعدی هم شکل و قیافه آیفون 5 بوده و ابزار و ادوات داخل آن به کلی متفاوت خواهد بود. اپل در مدل آیفون5 بسیاری از آرزوهای کاربران را متحقق نساخت و بنابراین در مدل بعدی باید آنها را جبران کند. منبع پال رنه ریچی در آی.مور نشان می دهد که دوربین آیفون 5S  و نیز پردازنده دستگاه به کلی متفاوت از مدل کنونی آیفون 5 است و در ماه آگوست 2013 راهی بازار می شود. همین منبع در مورد آی پد جدید می گوید ماه آوریل امسال مدل جدید عرضه فنی می شود.
همانطور که می دانید آی پد مینی و آی پد چهار در ماه اکتبر 2012 عرضه شد و اگر این منبع درست گفته باشد، عرضه آی پد جدید کمی زودتر از معمول صورت می گیرد.
کاربران دارنده آی پد و مینی آی پد ظاهرا از ابزار خود راضی به نظر می رسند و به خصوص با داشتن صفحه نمایشگر رتینا خیلی دوست ندارند با پرداخت هزینه جدیدی معادل حدود 700 دلار سیستم خود را به روز رسانی کنند.
 
نیاز مجدد اپل به نوآوری؟!
اپل با ارایه پر سرعت محصولات و گجت‌های خودش نوآوری همیشگی را از دست داده و به نظر می‌رسد حضور شرکت‌هایی همانند مایکروسافت، گوگل، سامسونگ و.. به انجام چنین کاری کمک شایانی کرده باشند. اپل با ارایه محصولات قدرتمندی همچون: سری مک بوک و فناوری سیری شکست ناپذیر سبب شگفت زدگی بسیاری شد اما دیری نپایید که قافله را به رقبایش واگذار کرد و خود را از چشم‌ها طرد نمود زیرا امروزه سری مک بوک آن‌قدرها هم خارق العاده نیست و رقبای قدرتمندی چون: سونی، سامسونگ، ایسوس و… توانسته‌اند کانون توجه را از اپل دورساخته و بر خود معطوف سازند. فناوری سیری نیز امروزه با حضور رقیب قدرتمندی همچون S-voice سامسونگ حرف زیادی برای گفتن ندارد و نقص‌هایش را به طور کامل آشکار ساخته است.
در پایان تنها باید ابراز امیدواری کنیم که اپل نوآوری از دست رفته‌اش را بازیاب
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0