10 فایده بلوتوث

1392/5/11

بلوتوث بدون سیم است .
 
جدای از اینکه سیمهای اضافی را از بین می برد و اجازه شلوغ کاری آنها را نمی دهد ، خیالتان راحت است که مثلا در سفر و برای اتصال به اینترنت با لپ تاپ جا گذاشتن سیم رابط جای هیچ نگرانی در ذهن شما ندارد . البته فعلا در کشور در هر جایی آنتن های وای فای نصب نشده اما قطعا تا چند وقت دیگر این اتفاق مهم نیز خواهد افتاد .
 
۲ – بلوتوث تکنولوژی گرانی نیست .
 
برای شرکت های سازنده قرار دادن تکنولوژی بلوتوث در دستگاه های خود هزینه بردار نیست و به همین دلیل هم شما تمام دستگاه های هوشمند خود را با ابلیت بلوتوث خریداری می کنید .
 
۳ – بلوتوث اتوماتیک است .
 
راه اندازی سیستم بلوتوث کار دشواری نیست و احتیاج به نصب سخت افزاری و نرم افزاری ندارد . کافیست بلوتوث دستگاه خود را روشن کنید و تقریبا تا فاصله ۱۰ متری هر دستگاهی که بلوتوث آن روشن باشد را شناسایی می کند و بدون اینکه شما عملیات خاصی انجام دهید تبادل اطلاعات انجام می شود .
 
۴ – بلوتوث یک پروتکل استاندارد است .
 
بلوتوث در همه جای دنیا با همین نام و تکنولوژی ساخت آن نیز مشابه است . ارتباط بلوتوث بین تمام دستگاه هایی که به این تکنولوژی مجهز هستند برقرار می شود حتی اگر هم مدل و از یک کازخانه سازنده نباشند .
 
۵ - بلوتوث  تداخل ندارد .
 
بلوتوث با دیگر اتصالات وایرلس تداخل ایجاد نمی کند . بلوتوث از تکنیکی به نام frequency hopping استفاده می کند که در آن ، مرکز انتقال دهنده اطلاعات ، فرکانس کریر را به یک حالت پیشفرض و در یک محدوده خاص در می آورد که به الگوی hopping معروف است . پس دستگاه همه فرکانسها را در یک کانال مجزا دریافت و ارسال می کند . بدین طریق فرکانس ها با یکدیگر تداخل پیدا نمی کنند .
 
۶ – بلوتوث توان کمی مصرف می کند .
 
شمایی که دنبال راهکارهایی برای افزایش عمر باتری گوشی خود هستید بدانید که بلوتوث آنچنان هم که می گویند باتری شما را مصرف نمی کند . در واقع چون در این تکنولوژی از سیگنالهای کوچک برای تبادل اطلاعات استفاده می شود ، توان کمتری نیز از باتری شما می کشد .
 
۷ – محدودیت در نوع فایل وجود ندارد .
 
شما با استفاده از بلوتوث هر نوع فایلی را می توانید از گوشی یا دستگاه خود به دیگری ارسال کنید . از فایل های اجرایی ( exe ) تا صوت و تصویر .
 
۸ – بلوتوث آپدیت می شود .
 
ورژن بلوتوث دستگاه شما به ورژن بالاتر قابل ارتقاست . ورژن بالاتر هم امکانات بیشتری در اختیارتان می گذارد و هم با ورژن های قبلی سازگار است .
 
۹ – بلوتوث شبکه می شود .
 
اگر اصطلاح پیکونت را قبلا شنیده اید که هیچ اگر نشنیده اید لازم است بدانید با استفاده از تکنولوژی بلوتوث می توانید چندین دستگاه را به یکدیگر و به طور همزمان وصل کنید  . Personal Area Network یک شبکه شخصی یا به اصطلاح یک شبکه رایانه ای است که برای ارتباط بین وسایل دور و اطراف یک فرد استفاده می گردد . این شبکه هم با سیم است هم بیسیم . تقریبا می توانید از این طریق با ۷ تا ۸ دستگاه ارتباط برقرار کنید .
 
۱۰- بلوتوث می ماند .
 
فکر نمی کنم تکنولوژی بلوتوث حالا حالا ها از بین برود . به همین دلایلی که بالاتر گفتم هم که شده سازندگان فکر حذف چنین سیستمی از دستگاه های خود را از ذهن بیرون می کنند چون اولا دلیلی برای حذف آن نیست و ثانیا هنوز تکنولوژی بهتر بیسیم خلق نشده .
بلوتوث
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0