سامسونگ، سودآورترین تولید کننده تلفن هوشمند جهان

1392/5/4

 آیا این موضوع می تواند منازعات پتنتی و حق امتیازی را که پیش از این میان این دو شرکت در جریان بود، تحت تاثیر قرار دهد؟ و چه اثری بر روند صلح پنهانی دارد که به تازگی آغاز شده ؟

در این فصل، اپل نسبت به سامسونگ پول کمتری از بازار اسمارت فون به چنگ آورد. اپل از درآمد ۳۵.۲ میلیارد دلاری، توانسته ۶.۹ میلیارد دلار سود کسب کند و ۳۱.۲ میلیون آیفون بفروشد. در حالی که سامسونگ  در آخرین گزارش خود اعلام کرد درآمد ۵۰ میلیارد دلاری اش، سود ۸.۳۳ میلیارد دلاری را به دنبال داشته است. و البته ۷۱ میلیون موبایل فروخته است.

مشخص است که سامسونگ تعداد تلفن بسیار بیشتری نسبت به اپل فروخته است. مدل تجاری اپل این گونه است که معمولا یک تلفن پرچمدار در هر دوره عرضه کرده و همان را در ویترین فروش خود ارائه می کند. در حالی که سامسونگ مجموعه گوناگونی از تلفن های متفاوت برای سلایق گوناگون را همیشه در ویترین دارد.

اگرچه شنیده ها حاکی از آن است که اپل مجموعه قدرتمندی از سخت افزار را در پاییز سال جاری عرضه خواهد کرد. اما به نظر می رسد شکاف ایجاد شده میان این شرکت و سامسونگ چنان بزرگ است که احتمالا با چنین ترفندهایی پر نشود.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0