دوربین مدار بسته ZAVIO D5111

1392/5/1

در واقع حتي در بسياري از محيط‌هاي مسكوني و خصوصي نيز از امكانات مذكور براي تامين سطح بالاتري از امنيت استفاده مي‌شود.
تجهيزات مورد استفاده در سيستم‌هاي نظارت تصويري، از فناوري‌ها و استانداردهاي ويژه‌اي پيروي مي‌كنند و در واقع مي‌توان گفت كه اين حوزه يك دنياي كاملا متمايز است.
در گذشته نه چندان دور، تمان اين سيستم‌ها از تجهيزات آنالوگي استفاده مي‌كردند كه به ضبط مغناطيسي تصاوير متكي بودند. اين سيستم‌ها پس از مدتي جاي خود را به سيستم‌هاي ديجيتال دادند و حالا نوبت به تجهيزات مبتني بر پروتكل IP رسيده است.
در مورد اخير، به‌جاي آن‌كه مجبور باشيد كابل‌هاي ويديويي را در مسافت‌هاي طولاني نصب كرده و دوربين‌هاي معمولي را به سيستم متصل كنيد، مي‌توانيد از ساختار شبكه‌سازي استاندارد و زيرساختار موجود شبكه خود براي اتصال دوربين‌هاي متعدد به سيستم نظارت تصويري‌تان بهره‌گيري نماييد.
در واقع دوربين‌هايي كه از اين فناوري جديد پشتيباني مي‌كنند و تحت عنوان IP Camera شناخته مي‌شوند، مي‌توانند با استفاده از امكانات شبكه‌سازي، تصاوير ضبط شده توسط خود را انتقال دهند.
در اين مقاله به سراغ يكي از اين دوربين‌ها رفته‌ايم كه امكانات قابل توجهي را در اختيار شما قرار مي‌دهد.
ZAVIO D5111 يك دوربين گنبدي ثابت است كه براي محيط‌هاي داخلي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين دوربين از يك حسگر CMOS با دقت 3/1 مگاپيكسل استفاده مي‌كند. اين دوربين قادر است جريان‌هاي ويديويي متعددي را در فرمت‌هاي H.264، Motion JPEG،ا MPEG-4 و 3GPP انتقال دهد. شما مي‌توانيد بين نرخ‌هاي تصويربرداري 15 فريم در ثانيه با تفكيك‌پذيري 1024×1280 يا 30 فريم بر ثانيه با تفكيك‌پذيري 480×640 انتخاب كنيد.
يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي دوربين مورد بحث ما، توانايي تصويربرداري در شب است. در واقع اين دوربين با بهره‌گيري از نور مادون قرمز كه توسط 18 LED مادون قرمز با دو سطح روشنايي تامين مي‌شود و تا برد 15 متري را براي آن قابل رويت مي‌سازد، قادر خواهد بود از شرايط بسيار تاريك نيز تصاوير مناسبي تهيه كند. از سوي ديگر، اين دوربين با استفاده از يك فيلتر IR-cut خودكار قابل جداسازي، عملكرد روز/شب مناسبي را ارايه مي‌كند.
دوربين مگاپيكسلي اين دوربين به يك لنز با قدرت زوم متغير مابين 7/2 تا 9 ميلي‌متر و ديافراگم 2/1 مجهز شده است. به اين ترتيب دوربين قادر است يك زاويه ديد افقي 23 تا 75 درجه‌اي را فراهم نمايد. طراحي نگهدارنده سه محوري اين دوربين به آن امكان مي‌دهد تا به آساني روي ديوارها يا سقف نصب شود.
به‌عنوان يك ويژگي ارزشمند براي اين گروه از محصولات، ZAVIO D5111 از فناوري POE پشتيباني مي‌كند. به‌عبارت ساده‌تر، اين دوربين با پشتيباني از استاندارد IEEE 802.3af به شما امكان مي‌دهد تا برق مورد نيازش را از طريق همان كابل اترنتي كه به دوربين متصل شده است انتقال دهيد. قابليت مذكور به شما امكان مي‌دهد تا تجهيزات خود را با راحتي بيشتري در محل‌هاي مورد نظرتان نصب كنيد، حتي اگر پريزهاي برق در نزديكي محل مربوطه قرار نداشته باشند.
به‌طور كلي مي‌توان گفت كه D5111 از نظر پشتيباني استانداردها و فناوري‌هاي شبكه در سطح بالايي قرار دارد. غير از مواردي كه قبلا به آن‌ها اشاره كرديم، اين دوربين از رمزنگاري پيشرفته HTTPS با نسخه سوم SSL پشتيباني مي‌كند. همچنين سطوح متعدد دسترسي كاربري با محافظت كلمه عبور نيز روي اين دوربين قابل تعريف خواهند بود.
در زمينه انتقال و ذخيره‌سازي تصاوير گرفته شده نيز گزينه‌هاي متنوعي در اختيار شما خواهند بود. علاوه بر اتصال شبكه، شما مي‌توانيد از يك كانكتور RCA براي ارسال خروجي ويديوي آنالوگ دوربين به محل مورد نظر استفاده كنيد. همچنين يك كارت حافظه micro-SD داخلي نيز به‌عنوان انباره ذخيره‌سازي محلي براي دوربين عمل مي‌كند. البته اين دوربين از ذخيره‌سازي شبكه SAMBA نيز پشتيباني مي‌كند.
همان‌طور كه مي‌بينيد D5111 مجموعه گسترده‌اي از امكانات و قابليت‌هاي ارزشمند را در اختيار شما قرار مي‌دهد كه زماني تنها روي محصولات بسيار گران‌قيمت و تخصصي قابل دسترسي بودند.
با بهره‌گيري از اين دوربين شما مي‌توانيد در شرايط نوري بسيار ضعيف (5/0 لوكس) تصوير عادي در اختيار داشته باشيد. حتي در شرايط تاريكي مطلق (صفر لوكس) نيز مي‌توانيد دوربين را در وضعيت استفاده از چراغ‌هاي مادون قرمز قرار داده و در نتيجه محيط مورد نظر خود را پايش نماييد.
اين دوربين كه با قيمت 720،000 تومان و يك‌سال ضمانت شركت فونيران عرضه مي‌شود، مي‌تواند نيازهاي طيف گسترده‌اي از كاربران را در سطوح مختلف برآورده نمايد. به‌عبارت ديگر D5111 مي‌تواند خيال آسوده‌تري را براي شما به همراه آورد.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0