دوربین های امنیتی هوشمند تر می شوند

1392/5/1

حتی دورنمای فعلی این قضیه که انسان ها توسط دوربین ها تماشا می‌شوند و زیر نظر هستند خیلی جالب نیست و متاسفانه قرار نیست تا ابد آنها فقط به تماشای شما بنشینند! با پیشرفت روزافزون تکنولوژی این دوربین‌ها و کامپیوترهایی که به آنها وصل هستند و تمامی حرکات شما را زیر نظر دارند نیز پیشرفت خواهند کرد و ظاهرا پیشرفت انها این است که قرار است حرکات شما را پیش‌بینی کنند.

دوربین های امنیتی
 این پروژه توسط دولت آمریکا مطرح شده و توسط دانشگاه Camegie Mellon دنبال می‌شود، در نهایت نیز نتیجه این تحقیقات چیزی جز کنترل شدن هر حرکت انسان نیست. این تکنولوژی در کنار استفاده از تکنولوژی‌هایی همچون کینکت مایکروسافت و خودروهای بدون سرنشین گوگل، هر روزه در تشخیص اشیا بهتر و بهتر می‌شود. فعلا محققان این پروژه در حال تحقیق برای ساخت یک (موتور شناختی) برای کامپیوترها هستند که کامپیوتر به وسیله این موتور می‌تواند تشخیص دهد که آیا رفتار شما غیر متعادل است یا خیر؟

طبیعتا می‌توان پیش‌بینی کرد که این تکنولوژی مصارف نظامی و فوق امنیتی نیز داشته باشد. به عنوان مثال زیر نظر داشتن فردی که به صورت مشکوک کیفش را در قسمتی از فرودگاه جا می‌گذارد. اینجاست که برتری کامپیوتر نسبت به انسان مطرح می‌شود، کامپیوترها می‌توانند در عین حال چندین سوژه مختلف را زیر نظر داشته باشند و متاسفانه قسمت بد ماجرا اینجاست که که ممکن است شما نیز جزو یکی از این افراد باشید!

این پروژه هنوز کامل نشده اما مطمئنا بعضی مصارف محرمانه نیز از این تکنولوژی مطرح خواهد بود. این حس بدیست که دائما حرکاتمان در بیرون از خانه قابل پیش‌بینی باشد. شاید این قضیه فقط طبق زمان پیش برود اما به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور شاهد ایجاد یک اسکای نت مانند فیلم ترمیناتور باشیم! کابوس بدیست!
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0