IBM نرم‌افزار هوشمند کنترل دوربینهای امنیتی تولید کرد

1392/5/1

شرکت "آی‌بی‌ام" نرم‌افزار امنیتی جدیدی تولید کرده است که بدون وقفه زمانی و به صورت خودکار تصاویر گرفته شده با دوربینهای نظارتی نصب شده در ساختمانها و مکانهای حساس را بررسی می‌کند.


به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران، از ایرنا، هم‌اکنون برخی شرکتها سامانه‌هایی ارایه کرده‌اند که می‌توانند در سطح محدودتری تصاویر این قبیل دوربینها را بررسی کرده و در صورت تشخیص وضعیت غیرعادی هشدار دهند. به طور مثال برخی از آنها می‌توانند ورود افراد غیرمجاز به اتاقها و مکانهای ممنوعه را تشخیص دهند، اما نرم‌افزار "اسمارت سروایلنس سیستم"(S3) شرکت "آی‌بی‌ام" نخستین موردی است که از فناوری‌های پیشرفته رایانه‌ای برای بررسی دقیق تصاویر این دوربینها استفاده کرده است.


به طور مثال به کمک این نرم‌افزار مسئولان امنیتی می‌توانند تمامی خودروهای سبزرنگی را که در یک روز مشخص از مقابل یک مغازه خاص عبور کرده‌اند جستجو کرده و شناسایی کنند.


نرم‌افزار "اس "۳علاوه بر قابلیت بررسی تصاویر دوربینهای نظارتی، به قابلیت تحلیل اطلاعات صوتی و نیز حسگرهای شیمیایی نیز مجهز است و حتی می‌تواند به طور مثال چهره کارمندان یک بانک را در تصاویر ویدیویی دوربینهای امنیتی به صورت خودکار محو کند.


کارشناسان عقیده دارند ورود شرکت عظیمی مانند "آی‌بی‌ام" به بازار سامانه‌های نظارتی و امنیتی می‌تواند سبب بهبود چشمگیر کیفیت این قبیل محصولات و کاهش قیمت آنها شود.

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0