برسی لنز نیکون Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f4G ED VR

1392/5/1

لنز جدید AF-S 70-200mm f/4GEDVR، لنز جمع و جور با دیافراگم ثابت F4 می‌باشد که برای نسل جدید دورین های DSLR قطع DX طراحی شده است. این لنز دارای ابعاد کوچکتری به مانند قیمت پایین تر خود به نسبت لنز گران قیمت F/2.8 می‌باشد و خلا موجود در خط تولید لنزهای نیکون را مانند لنز 70-200 کمپانی رقیب یعنی کانن پر خواهد کرد.

لنز دوربین نیکون
در این بررسی کوتاه به طور اجمالی لنز را از جنبه های دستگیری، سرعت AF و کاربری لرزشگیر عکس 5 استاپی آن بررسی خواهیم کرد.
 
از جنبه ی دستگیری اولین چیزی که باید به آن اشاره کرد اندازه ی کوچکتر آن به نسبت F/2.8 می باشد. لنز F/4 جدید بدنه سبک تر، باریک تر و ابعاد کوچکتر از جنبه دستگیری بسیار قابل حمل تر می باشد و گزینه ی بسیار مناسبی برای دوربین های SLR کوچک می‌باشد (مانند D800 یا D600) چیزی که شاید به راحتی نادیده گرفته شود دهانه فیلتر 67mm لنز می باشد که در قیاس با دهانه 77mm لنزهای حرفه ای تر بسیار مناسب تر است. این تغییر لنز را به نسبت لنز 24-120mm و بسیار باریک تر می کند و در قیاس با لنز هم اندازه ی کانن سبک تر می سازد. ددر مورد چگونگی ضد آب بودن لنز تاکنون هیچ اطلاع رسمی داده نشده است اما در مابین دهانه لنز پوشش لاستیکی معمولی وجود دارد که لنز را در دهانه اتصال به دوربین ضد آب و ضد غبار می گرداند.
عکس لنز دوربین
 لنز AF-S 70-200mm f/4G EDVR از 20 المنت اپتیکی در 14 گروه ساخته شده است و از دیافراگم ثابت F4 بهره می برد. زوم خارجی و فوکوس خارجی لنز به این معناست که اندازه آن به هنگام زوم فوکوس تغییر نخواهد کرد و نزدیک ترین فاصله فوکوس آن 1 متر می باشد.
 
رینگ دهانه ی سه پایه گزینه ای دلخواه می باشد که در صورت تمایل باید 224 دلار نیز برای آن بپردازید.
لنز با دوربین
 این لنز جدید از همه نظر از لنز نمونه F/2.8 خود کوچکتر می باشد و به نسبت لنز 24-120mm باریک تر نیز می باشد و تقریباً از لحاظ قد نصف آن می باشد. این لنز دارای دهانه‌ی 67mm می باشد که نسبت به دهانه ی استاندارد 77mm تغییر بسیار مهمی محسوب می شود.
نصب لنز روی دوربین
 با اتصال لنز نيكون به AF-S 70-200mm f/4GEDVR دوربین D600 متوجه می شویم که ترکیب این دو بسیار جمع و جور و به طور شگفت انگیزی متعادل می باشد.
 
مشابه بسیاری از لنزهای حرفه ای اخیر نیکون این لنز نیز از پوشش نانوکریستال بهره می‌برد که بازتابهای داخلی را به شدت کاهش می دهد. اگر چه عملکرد لنز به مانند مدل f/2.8 در نورهای کم شاخص نمی باشد اما دارا بودن لرزشگیر عکس 5 استاپی به عملکرد آن کمک شایانی کرده است. این سیستم جدید که نسل سوم تکنولوژی لرزشگیر عکس نیکون می‌باشد و برای بار اول بروی این دوربین نصب شده به ادعای نیکون دارای 5 استابپ می باشد و می‌تواند سرعت دوربین را تا رسیدن به 1/6ثانیه در فاصله 200mm کمک کند. اگرچه این قابلیت در مورد اجسام متحرک کمکی نخواهد کرد اما در مورد شرایط نوری ضعیف مزین خود را به طور کامل نشان خواهد داد. 
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0