لنزهای سیگما

1392/5/1

به عنوان بزرگترین تولید كننده مستقل لنز در دنیا ، سیگما مجموعه بسیار متنوعی از لنزهای زوم و با فاصله كانونی ثابت را (كه با طراحی نوآورانه شان تمام فاصله های كانونی 8 تا 800 میلی متر را در خود جای داده است) در 2 حالت فوكوس اتوماتیك و دستی ارائه می دهد.همچنین با طراحی های بسیار دقیق ، لنزهای سیگما با رایج ترین دوربین های حرفه ای سازگاری دارند ، به طوری كه مشخصا برای كانون ، مینولتا ، نیكون ، پنتاكس و خود دوربین های سیگما با در نظر گرفتن اجرای تمامی قابلیتها اتصالات ویژه طراحی شده است.
لنزهای سیگما دارای دو دسته بندی كلی هستند :
لنزهای با فاصله كانونی ثابت ؛ لنزهایی با زاویه دید ثابت هستند.این لنزها اغلب برای استفاده های خاص طراحی شده اند و معمولا با دیافراگم بازتری عرضه می شوند.استفاده از این لنزها امكان ثبت عكس ها و افكت های خاص را بیشتر فراهم می كند.
لنزهای با فاصله كانونی متغیر؛ كه دارای این قابلیت هستند كه زاویه دید را با افزایش و كاهش فاصله كانونی تغییر دهند و در واقع در تصویر نهایی بزرگنمایی(یا برعكس) ایجاد نمایند.
در مورد لنزهای ماكرو، كه برای ثبت تصاویری از یك شی به اندازه واقعی آن ساخته شده اند باید در نظر داشت از عدسی های با دقت بسیار بالا در تولید آنها استفاده می شود.لنزهای ماكرو در دو حالت زوم و فاصله كانونی ثابت در دسترس هستند.درباره توانائی بزرگنمائی آنها ، از یك عدد مقایسه ای استفاده می كنند.به عنوان مثال وقتی یك لنز ماكرو 1:1 است یعنی تصویر تشكیل شده دقیقا اندازه واقعی خود سوژه است.در1:2 این اندازه نصف و در1:3 ثلث می شود.
 
ASP;aspherical
این ها عدسی هایی هستند كه كروی كامل نیستند و انحناهائی دارند كه میتواند باعث شود تعداد عدسی های استفاده شده در بدنه لنز كاهش یابد.بنابراین وزن كل كاهش می یابد.این عدسی ها همچنین در ارائه تصویری با كیفیت بهتر نقش به سزائی دارند ، زیرا با طراحی های خاص خود بعضی از اشكالات رایج در لنزها (مثل اعوجاج لبه تصاویر و نقاط روشن ناخواسته) را كاهش می دهند.به دلیل توانائی در تمركز طول موج های مختلف نور در یك نقطه نیز به طور كلی كیفیت تصویر را افزایش می دهند.
 
APO;apochromatic
این لنزها با استفاده از عدسی های مخصوص كم افتراق SLD;special low dispersion باعث كاهش میزان تحریف نور می شوند.كاهش اختلالات رنگی و به دست آوردن تصاویری با كنتراست و وضوح عالی (مخصوصا در تله فوتوگرافی)از مزایای این لنزهاست.دلیل آن نیز توانائی جمع كردن طیف های مختلف تشكیل دهنده نور دقیقا در یك نقطه می باشد.لنزهای زوم Apo می توانند تصاویر ماكرو حتی با نسبت 1:2 نیز ثبت كنند.
 
 
IF;internal focus , RF;rear focus  
به طور معمول برای فوكوس كردن ، لنزها از حركت دادن گروه جلوئی عدسی ها استفاده می كنند.سیگما برای لنزهای تله فوتو و ماكرو ، سیستمی طراحی كرده است كه گروه عدسی های وضوح یاب ، در داخل بدنه لنز حركت می كنند و با جلوگیری از تغییر طول بدنه لنز كارآئی لنزهای را (مخصوصا در ماكروفتوگرافی)به طور چشمگیری افزایش می دهد.در مورد لنزهای واید كه عموما قطر دهانه بزرگ تری دارند ، سیگما با نوآوری خاص خود فقط گروه عدسی های واقع در عقب لنز را جابجا كرده و به وضوح تصویر می رسد.
در لنزهای با فاصله كانونی متوسط ، این سیستم فوكوس داخلی به شما اجازه می دهد تا كمی بیشتر به شی موردنظر نزدیك شوید.(به عبارت دیگر حداقل فاصله فوكوس را كاهش می دهد.)
در مجموع ، شما با توضیحات بالا صاحب یك لنزی هستید كه در فوكوس كردن های مختلف ، دارای طول بدنه ثابت است.
 
HSM;hypersonic motor
با این سیستم ، كاربر قادر است با دقت بسیار بالا و حركت سریع و كاملا بی صدا(درست به نرمی یك وضوح یابی دستی)به وضوح تصویر برسد.
 
 
UC;ultra compact
در واقع كوچكترین و سبك ترین لنز در تیپ و كلاس خودش است.
 
Dl;deluxe
لنزهای DL ، علیرغم قیمت پائینی كه دارند لنزهایی با تمام امكانات و قابلیت ها هستند.مانند بقیه لنزهای سیگما ، با هود ارائه شده و دارای درجه بندی های عمق میدان و اندازه فاصله و نشانگر اصلاح كننده مادون قرمز هستند.
 
 
DF;dual focus
حالت بسیار آسانی برای كاركردن با لنز ایجاد میكند ، زیرا حلقه فوكوس در حالت وضوح یابی اتوماتیك نمی چرخد ، ولی در عین حال آزاد است تا گشتاور مختصری مانند حالت فوكوس دستی بچرخد.
 
OS;optical stabilizer 
با این قابلیت، بوسیله یك مكانیسم داخلی لرزش های ریز دوربین جبران می شود.این توانائی ، به شكلی رویایی در عكاسی با دست دایره امكانات عكس برداری را گسترش می دهد.
 
HF;helical focus
در این سیستم وضوح یابی ، به خاطر حركت حلزونی عدسی های وضوح یاب ، چرخش دهانه لنز متوقف شده است و به شما این اجازه را می دهد كه از فیلترهای پولاریزه و هودهای مخصوص ، به راحتی استفاده كنید.
 
 
EX;exelence 
این نوع لنزهای دارای برتری را از روی لوگوی EX كه روی بدنه آن نقش بسته است ، می شود تشخیص داد.
  
 
DG;digital 
این لنزها ، دارای دیافراگم بازتر و حداقل فاصله فوكوس كمتری هستند.با میزان نور كافی كه از محیط دریافت می كنند ، بسیار مناسب برای دوربین های SLR دیجیتال هستند.
 
 
DC;digital camera 
این لنزها ، به طور اخص برای دوربین های دیجیتال كه سنسور آنها كمی كوچكتر از اندازه فیلم هست طراحی شده است.در واقع دایره تصویر در این لنزها كوچكتر شده و با بیشتر دوربین های دیجیتال تطابق دارد.طراحی تخصصی آنها و همچنین وزن مناسب و فرم خوش دست بدنه ، این لنزها را برای دوربین های SLR دیجیتال ایده آل ساخته است.
 
 
Conv.;apo teleconverter EX 
این لنزها می توانند با یك مبدل به بدنه دوربین وصل شوند.این مبدل می تواند فاصله كانونی را افزایش دهد و همچنین تمام اطلاعات نورسنجی اتوماتیك را به بدنه منتقل كند.
 
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0