نحوه باز کردن هد مسدود شده پرینتر با استفاده از محلول هد باز کن قوی

1392/4/18

1. کاور پرینتر را باز کنید، سپس کلید load/eject را برای چند ثانیه نگه دارید تا هد پرینتر در محل تعویض کارتریج قرار گیرد.


2. درب قسمت کارتریج را بلند کنید و کارتریجها را از دستگاه خارج کنید.


3. یک سرنگ خالی و تمیز (بدون سر سوزن) را با 1ml محلول هد بازکن قوی Neomark مدل SPA-BC پر کنید. سپس یک تکه کوچک لوله پلاستیکی سِرُم (قابل تهیه از داروخانه) را بریده و سر سرنگ متصل نمایید.


4.حال سرنگ را با استفاده از لوله به ورودی جوهر کارتریج وصل کنید و آنرا محکم تا پایان یافتن مایع درون سرنگ فشار دهید، دقت کنید تا اتصال سرنگ و ورودی جوهر به خوبی برقرار شده باشد و محلول کاملا وارد هد پرینتر شود. حال سرنگ را همانطور که به هد متصل است تا انتها عقب بکشید و سپس هوای داخل سرنگ را مجدد درون هد فشار دهید. این کار را برای چند بار انجام دهید تا فشار روی سرنگ کم شود.


5. کارتریج ها را مجدد نصب نمایید و درب قسمت کارتریج را ببندید.


6. مجددا کلید load/eject بفشارید تا کارتریج ها به محل اولیه برگردند، پرینتر به صورت اتوماتیک عمل cleaning process را انجام می دهد. پس از آن به سرعت جوهر هایی که روی پرینتر ریخته شده است را با یک دستمال تمیز پاک کنید.


7. با استفاده از کامپیوتر نرم افزار Nozzle Check را اجرا کرده Nozzle Check Pattern را پرینت کنید و ببینید آیا نازلهای گرفته شده باز شده اند یا خیر.


8. چنانچه نازلها هنوز باز نشده اند، عمل Head Cleaning را با استفاده از نرم افزار پرینتر اجرا کنید و مجددا مرحله 7 را تکرار کنید، چنانچه باز هم جواب نگرفتید، پرینتر را برای چند ساعت رها کنید و سپس مرحله 7 را انجام دهید.

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0