چاپگر جدید EPSON بی‌نیاز از تعویض کارتریج

1392/4/17

برخی شرکت‌های فناوری برای کاهش هزینه‌ گران خرید کارتریج و از دست ندادن بازار، چاپگری تولید کرده‌اند که نیاز به تعویض کارتریج ندارد.

خرید کارتریج جدید برای چاپگر همواره یکی از هزینه‌های‌ اجباری داشتن یک چاپگر است که کاربر هر چند وقت یک بار ناگزیر به پرداخت آن می‌شود.
در سال‌های اخیر استراتژی بازاریابی و کسب سود شرکت‌های خدمات‌دهنده و تولیدکننده به گونه‌ای تغییر کرده که سود را نه در فروش تجهیزات بلکه در ارائه خدمات و محصولات پس از فروش جست‌وجو می‌کنند.
از این رو مدت‌ها است که خرید یک دستگاه چاپگر نو به صرفه‌تر از خرید کارتریج برای چاپگر قدیمی شده است.
در این بین برخی کاربران نیز برای کاهش هزینه‌های گران خرید کارتریج چاره میان‌مدتی در پیش می‌گرفتند؛ این افراد به جای خرید کارتریج‌ نو، کارتریج‌های قدیمی را به صورت دستی شارژ می‌کردند.
البته سازندگان چاپگر و کارتریج‌ همواره تاثیر بد این کار را بر کاهش عمر دستگاه گوشزد می‌کردند. اما این هشدارها هرگز نتوانست بر ارزانی روش شارژ کارتریج غلبه کند. به خصوص در زمانی که سنگینی هزینه‌های جاری بر دوش مشتریان افزون‌ شده است.
سرانجام به نظر می‌رسد تولیدکنندگان چاپگر و کارتریج‌ ناگزیر به انعطاف‌ بیشتر برای وفق یافتن با شرایط شده‌اند.
به تازگی نیز شرکت اپسون چاپگری را روانه بازار کرده که از تهیه کارتریج‌ جدید بی‌نیاز باشد.
برخلاف چاپگرهای جوهرافشان قدیمی در این نوع از چاپگر مخزن جوهر دیگر عضو جدا از بدنه چاپگر نیست و با آن یکی شده است.
به این ترتیب شرکت سازنده به جای توصیه به خرید کارتریج جدید روش استانداری را برای شارژ کردن کارتریج قدیمی ارائه داده و همراه دستگاه بطری‌های جوهر ارائه می‌کند.
این روش با حذف جوهرهای غیراستاندارد و غیر منطبق با دستگاه، دیگر به چاپگر صدمه نمی‌زند.

مدل‌های مختلف چاپگرهای منطبق بر روش جدید تامین‌ جوهر اگرچه به تازگی عرضه شده‌اند اما با استقبال خوبی مواجه شده‌اند و این اقبال را نیز تنها مدیون صرفه‌جویی چشمگیر در هزینه‌های چاپ در این برهه زمانی هستند.

این چاپگرها عبارتند از

L800 که همان خانواده P50 یا T50میباشد

L200 که همان SX130 است

L100 که همان S22 می باشد

L335

در واقع این پرینترها را شرکت اپسون دارای مخزن فابریک با جوهر استاندارد کرده است.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0