ریست کردن چیپست شمارنده برگه در پرینتر سامسونگ

1392/4/17یکی از پرینترهای پرفروش شرکت سامسونگ مدل SCX-4300 است. اصول کار این پرینتر استفاده از قابلیتی به نام شمارنده برگه (Counter Pager) است. به طوری که هنگامی که پرینتر به شماره برگه ای که توسط شرکت سازنده در آن برنامه ریزی شده است برسد چراغ آن قرمز شده و پیغام خطای Toner Empty ظاهر می شود و دیگر امکان پرینت گرفتن نیست. این پیغام به منزله به پایان رسیدن جوهر پرینتر است، اما با شارژ مجدد جوهر، همچنان پیغام Toner Exhausted Replace Toner بر روی صفحه نمایشگر پرینتر ظاهر می شود. برای حل این مشکل بایستی شمارنده برگه را صفر کرد. اطلاعات مربوط به شمارنده برگه در چیپست حافظه ای درون پرینتر قرار دارد. یکی از راه حل ها خرید چیپست شمارنده از بازار و جایگزینی آن است. این راه حل به دلیل کم یاب بودن این چیپست و همچنین گران بودن آن اصلاً به صرفه نیست. اما راه حل دیگری وجود دارد که معمولاً متخصصین پرینترها از آن استفاده می کنند و آن ریست کردن چیپست شمارنده پرینتر به صورت نرم افزاری است. در این ترفند قصد داریم به معرفی نحوه انجام این کار بپردازیم.

پیش از هر کاری اطمینان پیدا کنید درایور پرینتر به درستی بر روی ویندوز نصب شده و کامپیوتر دستگاه شما را به درستی شناخته باشد. همچنین پرینتر در طی عملیات روشن و متصل به برق بوده و اتصال پرینتر و کامپیوتر از طریق پورت USB برقرار باشد.

در ابتدا برنامه مخصوص این کار را از لینک زیر دانلود نمایید:

http://www.tarfandestan.com/files/scx4300fw113.zip

پس از دانلود فایل، آن را در درایو C از حالت فشرده خارج کنید تا پوشه scx4300fw113 در ریشه درایو C قرار بگیرد (به صورت c:scx4300fw113).

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0