۷۰ درصد والدین پسورد فیس بوک بچه‌هایشان را دارند

1392/4/11

نگرانی از فعالیت‌های مجازی همواره از جمله دغدغه‌های پدرو مادرها بوده و یک اینفوگرافی جدید که توسط شرکت تحقیقاتی lab42 انجام شده شان می‌دهد که ۴۳ درصد والدین روزانه فعالیتهای فیس بوکی فرزندانشان را کنترل میکنند.

این تحقیق که بر اساس استخراج اطلاعات از ۵۰۰ کاربر فیس بوک انجام شده نشان میدهد که ۹۲ درصد والدین در لیست دوستان فرزندانشان در فیس بوک قرار دارند ( در تمامی سنین) و از این میان ۴۰ درصد دلیل دنبال کردن فرزندان در اینترنت را امنیت آنان و ۱۵ درصد کنج کاوی عنوان کرده اند.در همین حال ۵۵ درصد والدین نگران استفاده فرزندانشان از فیس بوک به جای انجام تکالیفشان هستند. ۴۵ درصد معقدند که آنها برای دیدن فامیل و دوستانشان کمتر وقت می‌گذارند ( و به جای آن در فیس بوک هستند). ۴۱ درصد نگران ملاقات فرزندانشان با غریبه ها در فیس بوک‌اند.

در همین حال آمارتعجب برانگیز این است که ۷۲ درصد از والدین پسورد فیس بوک فرزندانشان را دارند (‌ هر چند جزییات مربوط به دموگرافی سن در این آمار مشخص نیست) .

از سوی دیگر این آمار نشان دهنده این است که فرزندان هم والدین خود را روی فیس بوک دنبال می کنند. ۵۴ درصد مرتبا روی وال (‌صفحه اصلی ) والدین خود می نویسند، ۵۱ درصد کامنت می‌گذارند.

آمار جالب دیگر نشان میدهد که ۷۶ درصد از بچه ها از کمبود دانش فیس بوکی و اینترنتی والدینشان جوک و شوخی می سازند اما بیشتر والدین(‌ ۶۷ درصد) اعتقاد دارند که دانش فیس بوکی و اینترنتی آنان بسیار هم خوب است .
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0