گوگل نتایج جستجو را شخصی‌تر می‌کند

1392/4/11

شرکت گوگل تلاش می‌کند نتایج جست‌و‌جوی کاربران بر روی موتور جستجوگر خود را شخصی‌تر کند. گوگل قصد دارد این کار را با ترکیب محتویات گوگل پلاس و نتایج موتور جستجوگر خود انجام دهد.
در این روش وقتی یک کاربر با حساب شخصی خود وارد جستجوگر گوگل می‌شود و به جستجوی واژه یا عبارتی می‌پردازد، جستجوگر گوگل علاوه بر جستجو در محتوای وب، آن واژه یا عبارت را در محتویات گوگل پلاس کاربر و دوستانش نیز جستجو می‌کند و امکان دسترسی کاربر به مطالبی را که توسط خود وی و یا دوستانش در گوگل پلاس منتشر شده، فراهم می‌سازد.
مثلاً اگر کاربری در گوگل به جستجوی تصاویر «سگ» بپردازد، موتور جستجوگر در محتویات گوگل پلاس به جستجو می‌پردازد و اگر کاربر یا یکی از دوستانش عکس سگ خود را بر روی این شبکه اجتماعی منتشر کرده باشند، آن عکس را در صدر نتایج جستجو برای کاربر به نمایش می‌گذارد. شرکت گوگل نام خدمات جدید خود را «گوگل به اضافهٔ دنیای شما» (Google، Plus Your World) نامیده است.بزرگ‌ترین موتور جستجوگر جهان با این اقدام می‌کوشد از دو رقیب اصلی خود در این زمینه یعنی فیس بوک و جستجوگر بینگ مایکروسافت پیشی بگیرد. چندی پیش مایکروسافت برای اولین بار محتویات فیس بوک درباره داده‌ها و اطلاعاتی مثل نام رستوران‌ها و برندهای مختلف را در نتایج جستجوی خود برای کاربران به نمایش گذاشت.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0