۱۰ حقیقت درمورد محبوب‌ترین بازی موبایل دنیا

1392/4/11

 وقتی از هر کسی که بیش از ۲۵ سال سن دارد می‌پرسید اولین بازی موبایلی که تجربه کرده چه بوده است، قطعا Snake یا ماربازی را به یاد می‌آورد.

    بعضی‌ها هم شاید تنها به خاطر اینکه یک مار متحرک را در صفحه‌نمایش دو اینچی هدایت کنند، اقدام به خرید گوشی نوکیا می‌کردند.

    علاوه براین، ماربازی دوست‌داشتنی‌ترین بازی کلاسیک است که هنوز در دل‌های مردم می‌خزد.

    بنابراین، در تجلیل از محبوبیت دیرپا و جشن ۱۵ سالگی حضور این بازی در گوشی‌های نوکیا، تصمیم گرفتیم حقایقی در مورد این بازی که جذاب‌ترین و پرطرفدارترین بازی دنیا به شمار می‌رود عنوان کنیم:


    ۱- ماربازی قدمتی بیش از حضور در گوشی‌های نوکیا دارد. اولین بازی از نوع مار، یک بازی آرکِید به نام Blockade بود که توسط گرِملین در سال ۱۹۷۶ ساخته شد.


    ‌
 
    ۲- محبوبیت این بازی در دهه ۸۰ بیشتر شد؛ یعنی زمانی که راه خود را به ماشین حساب‌های تگزاس اینسترومنت، کامپیوترهای خانگی نظیر اپل ۲، کومودور ۶۴ و … باز کرد.
    ‌


    ‌
    ۳- از آنجا که هیچ کس صاحب این بازی نبود، نسخه‌هایی از آن تقریبا برای تمام کنسول‌های بازی تولید شد.

    ۴- ماربازی اولین بار در سال ۱۹۹۷ در گوشی نوکیا ۶۱۱۰ ظاهر شد. این بازی توسط تانلی آرمانتو، مهندس طراحی، برای نرم‌افزار رابط کاربری گوشی‌های نوکیا سازگار شد.
    ‌


    ‌
    ۵- ماربازی یکی از سه بازی بود که در سال ۱۹۹۷ معرفی شد. بازی‌های دیگر بازی Logic و Memory بودند.

    ۶- این بازی تاکنون در ۴۰۰ میلیون گوشی موبایل بوده و امروزه نسخه نهم این بازی رایج است.
    ‌


    ‌
    ۷- در سال ۱۹۹۸ دارندگان نوکیا ۷۱۱۰ توانستند با اتصال دو گوشی با هم از طریق اینفرارد نسخه دونفره آن را بازی کنند.

    ۸- بیشترین حد امتیاز در مرحله اول ۳۱۲ و در مرحله نهم ۲۰۰۸ است. فرمول امتیازدهی به این شکل است: ضربه روی صفحه (۲۱۲) × مرحله (۱ تا ۹) + ۱۰۰ امتیاز اضافی برای به پایان رساندن مرحله

    ۹- Snake Ex در سال ۲۰۰۰ در نوکیا ۹۲۰۰ Communicator معرفی شد.
    ‌


    ‌
    ۱۰- در سال ۲۰۰۵ تانلی آرمانتو جایزه ویژه از Mobile Entertainment Forum برای مشارکت در توسعه صنعت سرگرمی موبایل دریافت کرد.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0