چگونه آیفون خود رابه یک هات اسپات وایرلس تبدیل کنید؟

1392/4/11


    اگر از معتادان به اینترنت باشید مسلما دوست دارید همیشه و در هر حال به این شبکه متصل باشید.

    برای مثال بعضی از افراد حتی در سفر چه در هواپیما چه در قطار چه در فرودگاه و امثالهم دوست دارند به اینترنت وصل باشند اما وقتی این مکان ها وایرلس ندارند چه باید کرد؟
    اینحا گوشی موبایل آیفون را به یک مودم وایرلس تبدیل می کنیم و در واقع گوشی یک هات اسپات می شود و به راحتی لپ تاپ را به آن متصل و به صورت وایرلس از اینترنت GPRS یا EDGE گوشی استفاده می کنیم.

    اما کسانی که آیفون دارند این امکان در این سیستم عامل نهفته شده است که نیاز به تنظیمات کوچکی دارد که در این پست آن را خدمتتان عرض می کنیم.

    برای این که شما بتوانید GPRS یا EDGE سیم کارت خود را به وسیله آیفون به صورت وایرلس منتشر کنید نیاز به تنظیمات کوچکی است که با توجه به اپراتور سیم کارت شما این تنظیمات متفاوت است.

    در زیر راهنمای این تنظیمات برای دو سیم کارت ایرانسل و همراه اول را نوشته ایم.
    ایرانسل :


    در ابتدا به منوی Setting رفته و سپس وارد بخش General شوید. در بخش Network روی Cellular Data Network کلیک کرده و صفحه را به پایین اسکرول کرده تا بخش Internet Teathering را مشاهده نمایید.

    این بخش سه ستون APN ، Username و Password را دارد که تنها کافی‌ست در بخش APN عبارت mtnirancell را قرار دهید.

    اکنون در صفحه ستینگ منویی به نام Personal Hotspot اضافه شده که تصویر آن را در بالا مشاهده می کنید. شما می توانید به صورت وایرلس، بلوتوث و کابل اینترنت خود را برای دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید.
    همراه اول :


    مراحل تنظیمات در سیم کارت های همراه اول نیز عینا به مانند سیم کارت ایرانسل هست فقط در بخش APN شما عبارت mcinet را باید تایپ کنید.

    اکنون شما می توانید اینترنت سیم کارت خود را روی دستگاه های دیگر نظیر نت بوک ، مک بوک ، آی پد ، آی پاد و … به اشتراک گذارده و استفاده نمایید.
تگ ها