botObjects جدیدترین چاپگر 3 بعدی با پنج کارتریج رنگی

1393/1/25

کمپانی botObjects واقع در نیویورک، به‌تازگی از نخستین چاپگر سه بعدی تمام رنگی رومیزی رونمایی کرده است.

چاپگر جدید از سیستم کارتریج چندگانه برای خلق اشیای تمام رنگی در منزل استفاده می‌کند.
این فناوری نه تنها نخستین چاپگر سه بعدی رومیزی تمام رنگی است، بلکه به دلیل بدنه آلومینیومی، یکی از زیباترین چاپگرها نیز به شمار می‌آید. این دستگاه برای گرفتن چاپ رنگی، از سیستم کارتریج PLA استفاده می‌کند که قادر به ترکیب پنج رنگ پایه است.

فناوری ارائه‌ شده می‌تواند اشیای سه‌بعدی را با دقت ۲۵ میکرومتر چاپ کند. درحالی‌که اکثر چاپگرهای سه‌بعدی رومیزی، اشیای تک‌ رنگی را چاپ می‌کنند، چاپگر جدید از سیستم کارتریج دارای جوهر پنج رنگ استفاده می‌کند که این رنگ‌ها را برای ایجاد مشخصه‌های طراح ترکیب می‌کند.

کاربران پس از دانلود شدن خودکار نرم‌افزار، کارتریج‌ها را در عرض چند ثانیه وارد و سپس طرح سه بعدی‌شان را آپلود و آن را چاپ می‌کنند. در واقع، «نرم‌افزار خود کالیبراسیون» به صورت خودکار چاپگر را آماده فعالیت می‌کند. این چاپگر قادر است با موادی مانند PLA، PVA و پلاستیک‌های ABS چاپ کند.

تاریخ عرضه و بهای فناوری ارائه‌شده مشخص نیست اما گفته می‌شود بهای آن با قیمت دیگر چاپگرهای سه‌بعدی رومیزی یکسان است. گرفتن سفارش برای این چاپگر از ماه ژوئن آغاز می‌شود.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0