ژاپنی‌ها لپ‌تاپ اکسیژن‌ساز ساختند

1392/12/22

دنیای اقتصاد- این روزها تولیدکنندگان کالاهای گوناگون و از جمله کالاهای کامپیوتری به محیط زیست اهمیت بسیاری می‌دهند و سعی در تولید محصولاتی دارند که به حفظ محیط زیست نیز کمک کند. در راستای این هدف بزرگ یک شرکت ژاپنی لپ‌تاپی به بازار معرفی کرده است که مانند گیاه عمل می‌کند.این لپ‌تاپ عجیب که PlantBook نام دارد طراحی سازگار با محیط زیست داشته و ضمن حذف گازهای مضر، اکسیژن منتشر می‌کند و در ضمن با آب شارژ می‌شود.برای طراحی این لپ‌تاپ زیبا و جالب از مکانیسم جذب آب توسط درخت بامبو الهام گرفته است. انرژی برق مورد نیاز این لپ‌تاپ در هنگام قرار گرفتن در آب و از طریق الکترولیز به‌دست می‌آید.این نوت‌بوک به نمایشگری با دو روکش مجهز است که به راحتی می‌تواند در یک بطری یا ظرف آب قرار بگیرد.به این ترتیب لایه رویی انرژی خورشیدی را گرفته و ذخیره می‌کند و لایه زیری انرژی مورد نیاز را از الکترولیز در آب تامین می‌کند تا به این ترتیب تمام انرژی این لپ‌تاپ از عناصر طبیعی گرفته شده و در مقابل اکسیژن هم منتشر کند.
این نوت‌بوک نسبت به نمونه‌های موجود در بازار طراحی متفاوت‌تری دارد. هنوز قیمت و زمان عرضه این لپ‌تاپ سازگار با محیط زیست اعلام و منتشر نشده است.

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0