اسکنرهای 3 بعدی

1392/12/18

دانشمندان یک اسکنر سه بعدی طراحی کرده‌اند که می‌تواند ازصحنه‌ی جرم در عرض کمتر از یک دقیقه یک شبیه‌سازی برای ضبط آن انجام دهد. گفتنی است،‌ این اسکنر می‌تواند به صورت مجازی و سه بعدی از صحنه‌ی جرم شبیه‌سازی ایجاد کند و در نتیجه سبب یافتن شواهد بیشتری توسط پلیس می‌گردد. بررسی‌ها نشان می‌دهند، این اسکنر که به صورت دستی حمل می‌شود می‌تواند یک تصویربرداری 360 درجه از محیط اطراف خود انجام دهد و آنگاه شبیه‌سازی موردنظر منطقه‌ای را انجام دهد. دانشمندان حتی با استفاده از این پرینتر می‌توانند به صورت لایه‌به‌لایه در شبیه‌سازی سه بعدی اجسام وارد شوند و جزئیات بیشتری را مشاهده نمایند.
دانشمندان برج پیزا و چند بنای تاریخی دیگر را از طریق این روش مورد بررسی قرار داده‌اند. از جمله مزایای این اسکنر قابلیت استفاده از آن در اماکنی مانند جنگل‌ها، کوه‌‌ و حتی زیر دریا است. کارشناسان امیدوار هستند با استفاده از این اسکنر تشخیص جرم و جنایت کاهش یابد.

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0