شکل یک فرشته : چاپ مدل 3 بعدی فرزند شما قبل از تولد!

1392/4/3


فن آوری چاپ 3 بعدی امروزه کاربدهای فراوانی پیدا کرده است.شرکت ژاپنی Fasotec در یک ابتکار جالب اقدام به چاپ مدل 3 بعدی جنین در رحم مادر کرده است به گونه ای که والدین می توانند قبل از به دنیا آمدن فرزند خود مدل 3 بعدی آن را داشته باشند!


فن آوری Bio-Texture با استفاده از اسکن‌های اولتراسوند مادرها و سپس چاپ تصویر اسکن شده جنین با استفاده از یک پرینتر 3 بعدی یک مدل سه بعدی از جنین را ایجاد می کند.چاپ با استفاده از دو نوع رزین انجام می‌شود و جنین را دقیقا به همان صورتی که هست، در داخل مدل شفاف شکم مادر نشان می‌دهد.

البته این شرکت توصیه کرده است که پدر و مادرها، ماه آخر حاملگی را برای این کار انتخاب کنند، چرا که در ماه نهم حاملگی است که جزئیات صورت نمودار می‌شوند.
قیمت یک چاپ سه‌بعدی جنین، ۱۲۷۵ دلار است، این شرکت محصولات جانبی مثل آویز جا کلیدی هم به همین ترتیب درست می‌کند، Fasotec اسم این مدل‌ها را «شکل یک فرشته» نام نهاده است.

فعالیت‌های Fasotec محدود به ایجاد مدل جنین‌ها نیست، این شرکت می‌تواند مدل سه‌بعدی همه اعضای بدن را درست کند.


تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0