آموزش تمیز کردن هد پرینتر

1392/12/7

آموزش تمیز کردن هد پرینتر

احتمالا شما با چاپگرهای رنگی آشنایی دارید یا یکی از مدل‌های آن‌را مورد استفاده قرار می‌دهید.

برای نگهداری و استفاده بهینه از این نوع چاپگرها، شرایط ویژه‌ای وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید تا مشکلی برای این دستگاه به وجود نیاید.

عمده مشکل این نوع چاپگرها در ارتباط با هد آن‌هاست چرا که نوع جوهر این دستگاه‌ها مایع است و این مایع در ارتباط با هوا دچار خشک شدن می‌شود و مشکلات احتمالی را برای هد به‌وجود می‌آورد.

یکی از این مشکلات ایجاد خطوطی است که در صفحات چاپ‌شده نمایان است.

زمانی که چاپگر خاموش است، هد دستگاه در یکی از گوشه‌ها یا سمت چپ یا سمت راست قفل است و قابل حرکت نیست. برای این‌که بتوانید هد را تکان دهید باید هد را از حالت قفل شده خارج کنید. برای این‌کار چاپگر را روشن کرده و به محض حرکت هد، سیم برق چاپگر را از پریز برق بیرون بکشید. اکنون هد شل شده و قابل حرکت است.

دستمال (نوع دستمال به گونه‌ای باشد که از خود پرز ندهد) خیسی را زیر سری چاپگر بکشید. با یک دست محگم نگه دارید و با دست دیگر سری را به آرامی به جلو و عقب حرکت دهید. سپس مکانی را که در حالت خاموش، هد در آن قرار می‌گیرد را هم پاک کنید چرا که در این قسمت، بیشتر اوقات گرد و خاک یا جوهر خشک شده قرار می‌گیرد و عمده مشکل از این ناحیه ناشی می‌شود.

هنگامی که کار پاکسازی تمام شد، دوباره سیستم را به برق وصل کنید.

هد چاپگر به مکان اول باز می‌گردد.

پس از این پاکسازی، چاپگر شما دوباره بدون هیچ خط اضافی کار خواهد کرد.

دقت داشته باشید که هد دستگاه بسیار حساس است و از فشار آوردن زیاد روی هد جدا خودداری کنید. در صورتی که هد به طور کامل تمیز نشد و هنوز خطوطی روی کاغذ چاپ شده وجود دارد، بهتر است آن‌را به نمایندگی مربوطه ببرید.

سعی کنید برای کمتر به‌وجود آمدن چنین مشکلی، بعد از هربار چاپ سندهای سنگین مانند تصویر، زیر هد را تمیز کنید تا جوهر هنوز خشک نشده باشد.

 

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0