ساعت هوشمند iWatch اپل مجهز به سنسور هاي تشخيص سلامت انسان خواهد بود

1392/11/30

    طبق گزارشی از تجزیه و تحلیل های سایت چینی Electrical Engineering Times به نظر می آید که iWatch اپل دارای سنسور نوری تشخیص علایم حیاتی درونی خواهد بود تا سطح علایم حیاتی را مثل اکسیژن خون و ضربان قلب را اندازه گیرد.


اپل امیدوار است تا زمان معرفی ساعت‌هوشمند خود راهی را برای دریافت اطلاعات مربوط به قندخون کاربران نیز از روشی بهتر از آنچه که امروز در دستگاه‌های سنجش قندخون مورد استفاده قرار می‌گیرد، یافته و این امکان را در ساعت‌هوشمند خود به‌کار گیرد. پیش‌از‌این نیز شاهد توسعه‌ی روشی توسط گوگل بودیم که از طریق لنز های تماسی و با استفاده از اشک چشم، میزان قندخون سنجیده می شد.

اپل نیز همچون سایر کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی فناوری به این نتیجه رسیده است که یافتن اطلاعات مربوط به قندخون از طرق دیگر صحت کمتری داشته و نمی‌توان از اطلاعات کسب شده از این روش‌ها برای تنظیم دارو و همچنین تصمیم‌گیری با استناد به‌ آن‌ها استفاده کرد. با عدم تعبیه این امکان اپل می تواند از مشکلات بسیار زیادی را که ممکن است پس از عرضه‌ی آن به بازار با آن‌ها روبرو شود، پیشگیری نماید.

پیش از این نیز در گجت نیوز خواندید که اپل برخی از قابلیت‌های مربوط به کاربردهای پزشکی را در ساعت‌هوشمند خود تعبیه کرده است. همچنین براساس اخبار منتشر شده، اپل در نظر دارد تا اپلیکیشنی را با عنوان Healthbook در iOS 8 قرار دهد که از این طریق کاربران قادر خواهند بود تا اطلاعات مربوط به فاکتورهای حیاتی بدن خود را کنترل کنند. مطمئنا در iWatch شاهد تعبیه برخی از سنسورها جهت مانیتورینگ وضعیت سلامتی خواهیم بود.

تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0