چیپست پرینتر چیست

1392/11/25

چیپ نوعی شمارشگر میباشد که بر روی کاتریج قرار میدهند که میزان تونر کاتریج را نشان میدهد و هنگامی که صفر شده دستگاه دیگر کار نمیکند و هر دفعه که کاتریج دستگاه خود را شارژ میکنید باید این چیپ را هم تعویض نمایید و چون قیمت این چیپ بالاست ، برای کاهش هزینه از برنامه های مخصوص(firmware fix) برای از کار انداخیت این چیپ استفاده میشود.


 در هر سری از نسل جدید دستگاهها برنامه های آنها هم متفاوت میشود :


  1. برنامه هایی که فقط باید با مدل و ورژن دستگاه شما یکی باشد (از این نوع برنامه ها را میتوان به دفعات استفاده کرد )
  2. رنامه هایی که علاوه بر مدل و ورژن باید با شماره سریال دستگاه شما یکی باشد (از این نوع برناهه ها فقط برای همان دستگاه قابل استفاده است)
  3. برنامه هایی که علاوه بر مدل و ورژن و شماره سریال باید با شماره crum دستگاه شما یکی باشد (از این نوع برناهه ها هم فقط برای همان دستگاه قابل استفاده است)
 
برای کسانی که می خواهند دستگاههای زیادی را بدون چیپ کنند :
 
در مورد برنامه های نوع 1 که در بالا اشاره شد که مشکلی نیست از برنامه ای که دارند میتوانند به دفعات استفاده کنند و اغلب برای هر دستگاه بیش از 4 الی 5 ورژن نیست پس میتوانند با تهیه ورژن های مورد نظر دستگاههای زیادی را بدون چیپ کنند (که در این وبلاگ به رایگان قرار داده شده است )
 
در مورد برنامه های نوع 2 ، راه حل نسبتا جامعی وجود دارد با تهیه یک برنامه(برنامه جامع) می توانند این کار را خودتان انجام دهند و دیگر نیازی نیست که برای هر دستگاه یک برنامه خاص بگیرند و میتوانند به دفعات استفاده کنند این برنامه قابلیت آپدیت ورژن های جدید را دارد.(این برنامه فقط برای سری CLP – CLX  و اکثر SCX ها و SFها کاربرد دارد )
 
در مورد برنامه های نوع 3 که زیاد هم نیستند ، باید برنامه خاص آن را تهیه نمایید .
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0