نحوه نصب و یا تعویض جوهر چاپگرهای اپسون چگونه است؟

1392/11/11

برای نصب و یا تعویض جوهرها می توانید از دو روش استفاده از برنامه نرم افزاری و استفاده از دكمه‌های موجود روی دستگاه و یا نمایشگر استفاده كنید.
 
استفاده از برنامه نرم افزاری طبق روش فوق است كه ازمنویSTART گزینه CONTOROL PANEL را انتخاب كرده و سپس وارد قسمت PRINTERANDFAXESشوید،بروی آیكن چاپگر مورد نظركلیك راست نموده وگزینه PRINTING PREFERENCES راانتخاب و سپسMAINTENANCE و بعدINK CARTRIDGE REPLACEMENT را انتخاب نموده و با كلیك برویNEXTشاهد راهنمای نصب ویا تعویض جوهرها به همراه نمایش عكس مراحل مربوطه مشاهده كنید.

استفاده از دكمه‌های موجود روی دستگاه و یا نمایشگر دیگر روشی است كه می توان استفاده كرد.

الف- چاپگرهای بدون نمایشگر(LCD):

چراغ قرمز دكمه جوهر روشن است كه پس از فشردن دكمه فوق هد دستگاه جابه جا شده و جهت نصب جوهرها در محل مورد نظرقرار می گیرد.

ابتدا چند بار جوهرها را تكان دهید و پس از خارج كردن جوهرها از داخل وكیوم وجداسازی لیبل زرد رنگ نسبت به نصب جوهرها اقدام كنید،درانتها یكبار دیگر دكمه جوهر را بفشارید.

ب‌-چاپگرهای بانمایشگر(LCD):
در این سری از چاپگرها به دلیل وجود نمایشگر مراحل نصب بروی نمایشگر در اختیارتان قرار می گیرد.

نكات مهم:

1-نسبت به قرار گرفتن صحیح جوهرها درمحل رنگ مورد نظر اطمینان حاصل كنید.

2-درصورتی كه پس از نصب جوهرها تعدادی از جوهرها شناخته نشدند نسبت به نصب مجدد سعی كنید ودر صورت بروز اشكال با شركت خدمات ماشینهای اداری ایران(19-88846410) تماس حاصل نمائید.

نازل چك:
پس از اینكه جوهرها به طور كامل شناخته شدند باید قبل از هرگونه چاپ نازل چك را كنترل كنید.

سلامت وكیفیت چاپ شما مستلزم صحت چاپ نازل چك است.

روش چاپ نازل چك:

1-چاپگرهای بدون نمایشگر(LCD):

برای این نوع چاپگرها مسیر فوق را اجرا كنید:

ازمنویSTART گزینه CONTOROL PANEL را انتخاب كنید و سپس وارد قسمت PRINTERANDFAXESشوید،بر روی آیكن چاپگر مورد نظر كلیك راست كنید وگزینه PRINTING PREFERENCES راانتخاب و سپس MAINTENANCEو بعد بر روی NOZZLE CHECK كلیك كرده ودرآخر فرمان PRINT رااجرا كنید.

در صورتی كه نمونه چاپ شده از چاپگر با نمونه بدون ایراد كه بروی صفحه مانیتور مشخص است یكی باشد،ایرادی درچاپ وجود نخواهد داشت ودرغیر این صورت فقط یكبار عمل هدكلین را انجام می دهیم و برای1الی2ساعت چاپگر را خاموش می كنیم.

2-چاپگرهای با نمایشگر(LCD):

دراین سری از چاپگرها فقط كافیست كه با فشردن دكمه ابزار بر روی پنل دستگاه،وارد برنامهSETUP شده و پس از انتخاب برنامهMAINTENANCE نازل چك را اجرا كنید.

نكته مهم:
در صورتی كه به هر دلیل در حین كار چاپ دچار اشكال شوید احتمال خرابی نازل چك وجود دارد،اگر جوهرها روبه اتمام است باید تعویض شوند درغیر این صورت فقط یكبار هدكلین و خاموشی1الی2ساعته دستگاه لازم است.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0