پرینتر لیبل زن چیست?

1392/11/5

ازمیان متداول ترین لوازم جانبی کامپیوتر می توان به پرینتر که برای چاپ و پرینت اطلاعاتی همچون حروف و تصاویر اشاره کرد. این پرینتر ها دارای مدل ها و نوع های مختلفی می باشند که از میان آنها می توان به پرینترهای جوهر افشان ، پرینتر های لیزری و پرینترهای لیبل زن اشاره کر د که از پرینترهای حرارتی به عنوان جدیدترین مکانیزم چاپ یاد می شود ودرکاربا آن کاغذی لازم داریم  که در برابر به گرما و حرارت حساس باشد وبه سرعت عکس العمل نشان دهد. پرینترهای حرارتی در مدل های تک رنگ (سیاه و سفید) و 2رنگ برای صدور فیش در بازارتوزیع شده است .

انواع پورت های مصرفی پرینترها ی لیبل زن :


پرینتر های حرارتی در پورت های خاصی به بازار عرضه شده اند که   هنگام خرید باید به نوع پورت مصرفی دقت شود  .

 

       پورت موازي (Parallel) :  پورت استاندارد اتصال به پرینتر که نیازی به نصب کردن درایور ندارد و از سرعت بالایی برخورداراست .

       پورت سریال (COM)  :  درمقایسه با پورت های دیگر از سرعت پایینی برخورداراست و اغلب برای فاصله های بیشتر از 15 متر مورد استفاده میگیرد.  

       پورت شبکه (Ethernet)  : معمولا در مکان هایی که تعداد پرینترها ویا کامپیوترها زیاد است استفاده می شود و علاوه براین از هزینه ی بالایی هم برخوردار می باشد .

        پورت USB  :  این پورت در صورت نبود پورت پارارل انتخاب می شود که  معمولا برروی تمامی لپ تاپ ها موجود می باشد.تنها اشکال اساسی آن نصب دوباره درایور پرینتر به هنگام قطع و وصل شدن سیم و برد  آن است .

 

پرینترهای لیبل زن از امتیاز های خارق العاده ای برخورداراست که سبب شده این دسته از پرینتر ها مورد توجه عام قراربگیرد و در بیشتر مکان ها از جمله رستوران ها، دستگاه های خود پرداز بانک ها (ATM) ، دستگاه های نوبت دهی، تاکسی سرویس ها وپیک های موتوری، داروخانه ها ، سینماها، فروشگاه و... مورد مصرف قرار بگیرد.از جمله این امتیازها عبارتند از:

 بالا بودن سرعت چاپ  : این پرینتر ها از سرعت بسیار بالایی در صدورفیش و برچسب برخوردار هستند که از عوامل مهمی برای جذب مشتری و از همه مهمتر رضایت مشتری به شمار می رود.

    کم بودن هزینه چاپ  : دراین دسته از پرینتر ها ضرورتی  به استفاده ازجوهر نیست و کاغذمصرفی  که برای چاپ در این پرینترها  مورد استفاده می گیرد بسیار ارزان است و از قسمت پایینی برخوردار می باشد.

    کم شدن هزینه های متفرقه : قیمت پرینترهای لیبل زن از سایر پرینتر ها بیشتر است اما با در نظر گرفتن کاهش هزینه هایی مانند: کاغذ ارزان، نیاز نداشتن به سرویس و شارژ کردن مجدد جوهر و...   مدتی بعد  هزینه خرید پرینتر به شما باز میگردد.

    عمر طولانی مدت و عدم نیاز به شارژ و سرویس :  پرینترهای حرارتی نیازی به شارژ ندارند و سال های سال بدون نیاز به هیچ گونه سرویسی کار میکنند.

    عدم نداشتن مشکل کمبود جا :  پرینترهای حرارتی درمقایسه با  پرینترهای لیزری و سوزنی فضای بسیارکمتری را اشغال می کند بنابراین فضای میزکاررا کمتر اشغال می کند .

    عدم نداشتن مشکل صدا :  درحین کار با پرینتر های حرارتی برخلاف پرینترهای سوزنی و لیزری صداهای گوناگونی ازموتور و یا سایراجزای دستگاه ایجاد نمی شود و از این جهت هنگام چاپ مشکلی با صدا و سکوت نداریم .
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0