علل بد کار کردن چاپگرها چیست ؟

1392/10/19

چرا چاپگر در هنگام گرفتن کاغذ بعضی مواقع چند ورق کاغذ را با هم به داخل چاپگر می کشد؟ تا به حال برای دوستانی که با چاپگر کار می کنند حتماً بسیار اتفاق افتاده است که در حین چاپ سند چند ورق کاغذ با هم به درون چاپگر کشیده شده است این مسأله می تواند در دراز مدت باعث کاهش عمر چاپگرو صدمات جبران ناپذیر به آن می شود. اما دلایل بروز چنین مشکلی در درجه اول کم بودن تعداد ورق های کاغذ موجود در منبع تغذیه کاغذ است.
بعد از آن مشکل کم بودن ضخامت ورق های کاغذ استفاده شما برای چاپگر می باشد توصیه می شود در هر شرایطی از بهترین نوع کاغذ استفاده شود. یعنی از کاغذ های ۸۰ گرمی سفید برای چاپگرهای لیزری و کاغذ گلاسه برای چاپگرهای رنگی جوهر افشان مطابق با گرماژ توصیه شده در دفترچه راهنمای چاپگر است ضمناً این نکته را حتماً به خاطر داشته باشید که استفاده از کاغذ هایی با ضخامت بیشتر از حد مجاز توصیه شده در دفترچه راهنمای چاپگر باعث می شود سیستم تغذیه کاغذ دچار مشکل شده و با تغییر اندازه در مجرای آن حتی در صورت استفاده از کاغذ استاندارد چند ورق کاغذ با هم به درون چاپگر کشیده شود. و آخرین نکته بروز چنین مشکلی تنظیم نبودن (یک دست نبودن) ورق های کاغذ موجود در منبع تغذیه است. در صورتی که همه موارد و نکات گفته شده را رعایت کرده باشید ولی هر بار در هنگام چاپ چند ورق کاغذ را با هم به داخل چاپگر کشیده شد چاپگر دچار نقص فنی است و باید چاپگر را به تعمیر کار بسپارید.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0