اینتل یکی از 10 کودک باهوش جهان را استخدام کرد

1392/10/9

"جوی هودی"(Joey Hudy) نوجوان 16 ساله آمریکایی که از نابغه‌های به‌نام علوم ریاضیات و مهندسی محسوب می‌شود، سال گذشته با "باراک اوباما"(Barack Obama) رئیس جمهور آمریکا ملاقاتی انجام داد و او را بسیار خرسند کرد.
 
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، جوی که سال گذشته در "نمایشگاه علوم کاخ سفید" حضور یافته بود، توپ جنگی که با استفاده از لوله‌های PVC ساخته بود را به رئیس جمهور آمریکا نشان داد.
 
او پس از آنکه آزمایش توپ جنگی خود و پرتاپ گلوله مربوطه به دیوار کاخ سفید مورد تحسین اوباما قرار گرفت و بسیار تشویق شد.
 
زمانی که این دانش‌آموز دبیرستانی در اکتبر 2013 در نمایشگاه Rome Maker Faire با "برایان کرزانیچ"(Brian Krzanich) مدیرعامل شرکت اینتل دیدار و گفت‌وگو کرد، استخدام شرکت اینتل شد.
 
جوی یکی از قهرمانان عصر حاضر محسوب می‌شود و سردبیر نشریه Brilliant.org از او با عنوان "یکی از 10 کودک باهوش جهان" یاد می‌کند. او برای آنکه توپ نظامی خود را بسازد، فعالیت‌های بسیار جدی و دشواری را با بوردهای میکروکنترلی Arduino  انجام داد و همچنین موفق شد رایانه‌ مجهز به پنل‌های خورشیدی را برای بخش دیگر رقابت‌‌های علمی تولید کند.
 
"جوی هودی" هفته گذشته در مرکز علمی اینتل واقع در شهر Chandler شغل جدیدی را در اختیار گرفت.
 
او هم‌اکنون به عنوان جوان‌ترین کارمندی محسوب می‌شود که اینتل در تاریخ فعالیت‌های خود طی برنامه‌های کارآموزی استخدام کرده است. تا پیش از این دانشجویان دانشگاه‌ها در این طرح حضور میافتند تا برای فعالیت‌های علمی اینتل تربیت شوند.
 
شرکت اینتل طی سال جاری 1500 نفر را در این مرکز تحت پوشش قرار داده است و در بین آن‌ها جوی تنها فردی محسوب می‌شود که هنوز گواهینامه رانندگی ندارد و مادر وی او را تا محل مربوطه همراهی می‌کند.
تگ ها