گوگل به کشف‌کنندگان حفره‌های امنیتی در اندروید پاداش می‌دهد

1392/9/2

شرکت گوگل در نظر دارد با راه‌اندازی طرح جدید خود به هر کاربری که در سیستم‌عامل اندروید و دیگر مجموعه‌های نرم‌افزاری این شرکت حفره‌ امنیتی پیدا کند، جوایز نفیسی را اعطا کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هم‌اکنون تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری طرح‌های پاداشی برای پیدا کردن مشکلات محصولات خود را آغاز کرده‌اند و به مردم عادی امکان می‌دهند با پیدا کردن اختلالات امنیتی و اعلام جزییات آن از طریق روش‌های تایید مشکل یاد شده، جوایز مربوطه را دریافت کنند.
اما گوگل این طرح را برای خود گسترش داده و یک سری نرم‌افزار متن‌باز را در کنار ابزارهای تاییدی برای کشف حفره‌های امنیتی ارایه کرده است.
اگرچه گوگل به عنوان پشتیبان اصلی برای سیستم‌عامل موبایلی اندروید محسوب می‌شود، اما باید توجه داشت که این شرکت اینترنتی بزرگ مالکیت اصلی اندروید را در اختیار ندارد و به همین خاطر با گسترش ابزارهای گزار‌ش‌دهی خود شامل سیستم‌های متن‌باز، می‌کوشد به صورت گسترده‌تر از Android Open Source Project پشتیبانی کند.
شرکت گوگل همچنین طرح پاداش‌دهی خود را برای سرورهای اینترنتی معمول از جمله Apache httpd، lighttpd و nginx، نرم‌افزارهای اینترنتی شامل Sendmail، Postfix، Exim و Dovecot و همچنین برخی ابزارهای شبکه‌ای گسترش داده است.
گفته می‌شود که پاداش گوگل برای هر حفره امنیتی تایید شده می‌توان از 500 دلار تا 3 هزار دلار افزایش یابد.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0