رقابت تنگاتنگ اپل با لپتاپ های ویندوز ۸؛ نمایشگر با کیفیت در کدام محصول می درخشد؟

1392/8/5

درست از روزی که اپل مک بوک های خود را با نمایشگر رتینا معرفی کرد، بسیاری از کاربران در آرزوی این هستند تا زمانی فرا رسد و صفحه نمایش مک بوک ایر نیز به این تکنولوژی مجهز شود.
دهنوز موعد این اتفاق فرا نرسیده، اما اپل در کنفرانس اخیرش با معرفی مک بوک پرو ۱۳ اینچ جدید، مقدمات تحقق این آرزو را فراهم کرد. مک بوک پرو ۱۳ اکنون با وزنی سبک تر، ضخامتی کمتر و قیمتی پایین تر، تنها ۲۰۰ دلار از مک بوک ایر گران تر به حساب می آید.

این موضوع می تواند یک برگ برنده اساسی برای اپل در رقابت با سایر شرکت ها باشد، اما از سوی دیگر، لپتاپ های ویندوزی هم بی کار ننشته اند و با ارائه قابلیت های متنوع و صفحات نمایش با کیفیت بالا، به خوبی خود را آماده سر پنجه شدن با مک بوک پرو نموده اند. در تصویر زیر اصلی ترین بازیگران این میدان را در کنار یکدیگر می توانیم مشاهده کنیم:
توشیبا، سامسونگ و لنوو هر سه اولترابوک هایی را تولید میکنند که یا کیفیتی برتر از نمایشگر مک پرو رتینا دارند و یا در بدترین حالت با آن برابری می کنند. سامسونگ و توشیبا هر دو قیمت بیش تر از ۱۲۹۹ دلار مک پرو دارند؛ سامسونگ ATIV Book 9 را با ارزش ۱۳۹۹ دلار و توشیبا Kiarbook را با ۱۵۹۹ دلار در بازار عرضه کرده اند.

مک بوک پرو و آتیو بوک ۹ سامسونگ، هر دو ۴ گیگابایت رم دارند و از هارد SSD با حجم ۱۲۸ گیگابایت در داخل خود استفاده می کنند. این در حالی است که توشیبا در اولترابوک خود از ۸ گیگابایت رم بهره برده و حافظه SSD را نیز تا ۲۵۶ گیگابایت افزایش داده. جالب است بدانید که شما می توانید مک بوک ایر را نیز به همین مشخصات ارتقا دهید و با این کار تنها ۲۰۰ دلار دیگر هزینه پرداخت خواهید کرد، و این بدان معنا است که باز هم مک بوک پرو ۱۳ اینچ از Kirabook ارزان تر خواهد بود.

از سوی دیگر Yoga 2 Pro لنوو، از لحاظ سخت افزاری قدرتی مشابه با مک پرو و آتیو ۹ دارد، اما در این محصول شما می توانید نمایشگر لمسی دستگاه را ۳۶۰ درجه بچرخوانید و از آن به عنوان یک تبلت استفاده کنید، قابلیتی که سه محصول دیگر از آن بی بهره هستند.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0