قاضی دادگاه جنجالی و کاهش خسارت قابل پرداخت سامسونگ به اپل از 1 میلیارد با 598 میلیون دلار

1392/3/11

قاضی دادگاه جنجالی و کاهش خسارت قابل پرداخت سامسونگ به اپل از 1 میلیارد با 598 میلیون دلار

حتماً در جریان وقایع کامل دادگاه جنجالی اپل و سامسونگ در امریکا هستید. حالا قاضی لوسی کُه یک ضربه نسبتاً سنگین به کوپرتینو وارد آورده و در بازنگری حکم اولیه هیئت منصفه، با کاهش 450 میلیونی در میزان خسارت آن را به 598 میلیون دلاری رسانده. یعنی چیزی در حدود 40 درصد کاهش در رقم قابل پرداخت به اپل.

قاضی کُه دو ایراد اساسی در نحوه محاسبه خسارت توسط هیئت منصفه یافته. اول اینکه آنها برای محاسبه جریمه بابت نقض برخی پتنت های کاربردی اپل، از مقدار سود به دست آمده توسط سامسونگ استفاده کرده اند -حال آنکه این نحوه محاسبه فقط برای محاسبه خسارت بابت نقض پتنت های طراحی قابل استفاده است.

ایراد بعدی هم به بازه زمانی مورد استفاده برای محاسبه خسارت بر می گردد. قاضی کُه توضیح می دهد که شروع این بازه باید از زمانی در نظر گرفته شود که اپل اعتقاد خود مبنی بر کپی برداری سامسونگ را به این شرکت اعلام کرده باشد.

سامسونگ پیش تر علاوه بر تقاضا برای برگزاری مجدد دادگاه در باره میزان خسارت قابل پرداخت، از قاضی خواسته بود که خود شخصاً به محاسبه مجدد آن بپردازد ولی او با این خواسته مخالفت کرده بود.

با وجود اینکه خسارت قابل پرداخت کاهش یافته ولی قاضی نقض دارایی های معنوی اپل توسط سامسونگ را زیر سوال نبرده که این به معنای پا بر جا ماندن نظر اولیه هیئت منصفه است. همچنین در یک اتفاق مثبت برای اپل، قاضی موافقت کرده که خسارات اضافه ای بابت فروش محصولات مسئله دار سامسونگ بعد از پایان دادگاه اولیه محاسبه شود که البته مقدار آنها ناچیز خواهد بود.

قاضی همچنین حکم داده که به دلیل برخی مسائل از قبل باقی مانده، هر دو شرکت باید تا بعد از حل و فصل کامل پرونده فعلی از هر گونه شکایت جدید دست نگه دارند. بله، نوید خوبی نیست ولی بدانید که دو شرکت در حال گرم کردن خودشان برای دور جدیدی از دادگاه ها در سال 2014 هستند.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0