اولترا بوک چیست؟

1392/6/27

اولترابوک ها دسته بندی جدیدی از کامپیوترها هستند که بین لپ تاپ و تبلت قرار می گیرند . کارایی و قدرت را از لپ تاپ و ظرافت و سبک وزنی رو از تبلت ها به ارث برده اند و تعریف جدیدی به نام اولترابوک وارد بازار شده است . این ظرافت و حجم کم به هیچ وجه مانع قدرت پردازنده آنها نشده .ضخامت آنها معمولا کمتر از ۲۰ میلی متر است . نیمرخ باریکی دارند ، پردازنده های سندی بریج دارند و اکثرا هارد SSD استفاده می کنند . صفحه نمایش آنها بزرگتر از نت بوک و قدرت و سرعت بیشتری نسبت به نت بوک دارند . اولترابوک هم اکنون به عنوان رقیب جدی برای تبلت ها به شمار می روند چون با وزن و حجم کم ، عمر باتری بالا دارند و از همه مهمتر اینکه تمام کارهای یک کامپیوتر رومیزی را می توانید با اولترابوک انجام دهید .
سادگی در استفاده
اگر جزء آن دسته از اقراد هستید که روزانه ایمیل های زیادی را ارسال و دریافت می کنید و مجبورید هر چند وقت یکبار در روز ایمیل خود را چک کنید آی پد گزینه مناسبی است چون بالا آمدن آی پد کمتر از ۱ ثانیه می باشد و به سرعت به کارهایتان می رسید . حال اگر ایمیل های شما احتیاج به تایپ چندین جمله دارد دیگر آی پد گزینه مناسبی نیست چون کیبورد شیشه ای روی صفحه لمسی برای تایپ سریع و طولانی طراحی نشده و احتمال اشتباه نیز در آن وجود دارد . در این حالت کیبورد واقعی هم در نت بوک و هم در اولترابوک به درد شما می خوره که باز هم بین نت بوک و اولترابوک ، اولترابوک بهتر است چون کیبورد نت بوک ها فشرده و کوچک می باشد و برای مصارف حرفه ای طراحی نشده اما اولترابوک ها با دکمه های کیبورد محکم و جادار گزینه مناسبی است .
از طرفی صفحه لمسی آی پد و هزار و یک اپلیکیشن متفاوت برای انجام کارهای گوناگون و سادگی کار با محیط سیستم عامل قدرتمند iOS ، آی پد رو تبدیل به انتخاب اول در سادگی در استفاده تبدیل کرده . از طرف دیگر در اولترابوک ها از هارد SSD بهره گرفته شده که حجم آن زیاد و سرعت بسیار بیشتری نسبت به هارد درایوهای گردان ( HDD ) دارند . به طوری که سوییچ از حالت Sleep به حالت بیداری را به شدت کم کرده . Trackpad های بزرگتری در اولترابوک ها وجود داره که چند لمسی رو پشتیبانی می کنه که ین امر گشت و گذار در اینترنت رو بسیار لذت بخش کرده .
آی پد به دلیل لمسی بودن ، وجود هزاران اپلیکیشن و سرعت عمل بالا بیشترین امتیاز رو در این قسمت کسب کرده است.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0