آشنایی با چاپگر های مخصوص عکس

1392/6/25

در مورد تكنولوژیهای چاپ رنگی ، مشخصات و معیارهای انتخاب پرینتر رنگی برای چاپ عكس، به تفصیل توضیح داده شده است.در این نوشتار، تاكید ما بر پرینترهای مخصوص چاپ عكس(Photo Printer ) و معرفی بهترین مدلهای آنها می باشد.
شاید در آینده ، كیفیت چاپ عكس با پریتنرهای جوهر افشان به پای پرینترهای Photo برسد، اما حداقل در حال حاضر می توان گفت كه كیفیت چاپ عكس با این دو ، تفاوتهای قابل ملاحظه ای دارد.اگر كیفیت چاپ عكس در پرینترهای جوهر افشان رنگی، در حال نزدیك شدن به عكسهای واقعی باشد ، Photo Printer ها از هم اكنون كیفیتی مشابه واقعی تولید می كنند. بنابراین اگر می خواهید كیفیت چاپ عكس شما مانند عكسهای واقعی باشد ، انتخاب یك PhotoPrinter را باید مد نظر قرار دهید.

البته باید دانست كه برخی از این پرینترها ، پرینترهایی نیستند كه بدرد هر كاری بخورند.مثلا پرینترهایی كه از فناوری تصعید رنگ استفاده میكنند،نمی توانند روی كاغذهای معمولی چاپ كنند.برخی دیگر نیز به علت سرعت پایین خود، نمی توانند بعنوان پرینتری برای كارهای روزمره استفاده شوند.البته سعی ما در این نوشتار آنست كه پرینترهایی را معرفی نماییم كه بتوانند تا حد زیادی بعنوان پرینترهای همه منظوره نیز استفاده شوند.
قیمت پرینترهای عكس بین 120000 تا 400000 تومان است كه نسبت به پریتنرهای جوهرافشان هم قیمت ، كندتر هستند.بسیاری از این پرینترها بیش از 4 كارتریج رنگی دارند.یعنی كارتریج اضافه ای با رنگ فیروزه ای كمرنگ یا بنفش كمرنگ نیز به 4 كارتریج استاندارد خود (فیروزه ای، بنفش، زرد و سیاه = CMYK ) افزوده اند.حتی برخی پا را فراتر گذاشته اند وكارتریجهای دیگری با رنگ قرمز یا آبی نیز دارند.داشتن كارتریج اضافه باعث وسعت Gamut پرینتر میشود و در نتیجه پرینتر میتواند طیفهای رنگی بسیار دقیقتری (مثلا در مورد آسمان یا پوست بدن) ایجاد نماید.اما باید دانست كه داشتن كارتریجهای رنگ اضافه ، تضمین كننده كیفیت بهتر نیست و بسیاری از این پرینترها با داشتن 4 كارتریج استاندارد، قادر به چاپهای بسیار عالی و بی نقص می باشند.برخی از پرینترها یك كارتریج اضافه رنگ خاكستری نیز دارند كه برای چاپ طیف خاكستری دقیق استفاده می شود .اگر شما به چاپ عكسهای سیاه و سفید خود نیاز دارید ،باید به این سری پرینترها نیز فكر كنید.
برخی پرینترهای عكس، با نوآوریهای دیگری ،مشكل سرعت كم خود را حل كرده اند.مثلا با اضافه كردن بر تعداد مجاری خروج رنگ توانسته اند به سرعت های مطلوبی از چاپ رنگی عكس، با كیفیت بالا برسند.
برخی از پرینترها دارای امكان چاپ مستقیم از دوربین یا كارت حافظه هستند.این پرینترها برای كسانی كه می خواهند عكسهای خود را بدون نیاز به كامپیوتر چاپ كنند، ایده آل است.برخی از این مدلها دارای یك LCD كوچك نیز هستند كه به كاربر امكان مرور عكس، انتخاب، برش و تغییر اندازه را می دهد.بنابراین اگر می خواهید بدون نیاز به كامپیوتر نیز امكان چاپ عكس را داشته باشید، بایستی پرینتری تهیه كنید كه دارای Slot مخصوص كارت حافظه ویا تكنولوژیPictBridge (برای اتصال مستقیم دوربین هایی كه دارای این خصوصیت هستند) باشد.برخی دیگر نیز امكان چاپ عكس بدون اتصال سیمی و از طریق مادون قرمز یا Bluetooth را فراهم میكنند.

بهترین پرینترهای چاپ عكس
برای معرفی بهترین پرینترهای چاپ عكس ،سعی شده است تا با مرور منابع مختلف و سایتهای متفاوت بررسی سخت افزاری،پرینترهایی انتخاب شود كه تقریبا در تمام منابع از آنها به عنوان پرینترهای برگزیده نام برده شده است.هدف ما فقط معرفی بهترین پرینترهای چاپ عكس فعلی در دنیا است و در هر مورد فقط به ذكر مهمترین مشخصات و مزایای آنها بسنده شده است . ترتیب معرفی این پرینترها بر اساس قیمت آنهاست(از قیمت كم به زیاد).
hp 4500
hp 7500
hp photosmart
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0