نقد و بررسی HP LaserJet M1132

1392/6/21

اینک قصد داریم پرینتر دیگری از پرینترهای لیزری کمپانی Hp را معرفی کنیم. پرینتری چند کاره از رده*ی Entry Level یا سطح مبتدی. به هر صورت اکنون ما در دنیایی زندگی می*کنیم، که کاربران پرینترها انتظارات بالاتری علاوه بر گرفتن پرینت ساده از دستگاه خود دارند. به صورتی که توانایی کپی کردن، اسکن، فکس، پرینت عکس، پرینت دورو، قابلیت اتصال از طریق Bluetooth و WiFi را نیز باید داشته باشد. به هر صورت معمولا چیزی که بیشتر کاربران از پرینتری پر کار در این سطح قیمت برای خانه و یا دفتر کار انتظار دارند، تولید پرینت های با کیفیت بالا، با سرعت زیاد و البته هزینه*ی نگهداری پایین است. همچنین عمل اسکن را هم باید خیلی خوب انجام دهد. M1132 نیز پرینتری است که به نظر یکی از بهترین*ها برای ایفای این نقش می*باشد. در ادامه بیشتر توضیح می*دهیم.
همانطور که گفتیم، M1132 پرینتری لیزری، تک رنگ و چند کاره است. ابعاد آن 415 x 265 x 250 میلی متر می*باشد و وزن آن نیز به حدود 7 کیلوگرم می*رسد که وزنی نسبتا کم محسوب می*گردد. این پرینتر بدنه*ی مشکی استایلیش و البته نه خیلی لوکس دارد و سعی شده که کنترل*ها و اتصالات کمی هم داشته باشد. سینی جلویی توانایی نگهداری 150 برگ کاغذ A4 را دارد و درست در بالای آن، سینی خروجی قرار گرفته است که به صورت همزمان 100 کاغذ می*توانند درون آن جای گیرند. پرینت دورو باید به صورت دستی انجام شود. همچنین USB Flash card یا شیار کارت حافظه هم وجود ندارد. علاوه بر این ها، اتصالات WiFi و Ethernet هم وجود ندارد. بنابراین شما می*مانید و یک پورت USB برای اتصال به رایانه. Hp زمان راه اندازی و Setup را با استفاده از فن آوری Smart Install Technology به طور چشمگیری کاهش داده است که به شما اجازه می*دهد تا بدون احتیاج به یک CD جداگانه برای نصب، فقط پرینتر را به رایانه متصل کنید تا سپس عمل نصب به صورت خودکار انجام گیرد.
پنل کنترل خیلی ساده است و فقط دو نمایشگر LED در کنار دکمه های بالا و پایین، Start و Stop، دکمه*ی Setup، دکمه*ی Dark/Light tone و دکمه*ی Copy Size قرار گرفته است. سرعت پرینت به نوعی فوق العاده می*باشد، به طوری که در تنظیمات استاندارد با رزولوشن 600، این پرینتر توانایی چاپ 18 صفحه*ی A4 در دقیقه را دارد. اگر در همین رزولوشن آن را بر روی Economic mode قرار دهید، سرعت به 19 صفحه در دقیقه افزایش می*یابد. حتی اگر رزولوشن را به 1200 برسانید هم سرعت به 12 صفحه در دقیقه کاهش می*یابد که باز هم سرعت خوبیست. کیفیت پرینت در هر دو رزولوشنی که گفتیم، خیلی خوب است و رنگ مشکی کاملا مشخص و غلیظ می*باشد. رزولوشن اسکن می*تواند به 1200dpi هم برسد. ولی در نظر داشته باشید که با رزولوشن پیشفرض 150dpi، سرعت اسکن به بیش از 4 صفحه در دقیقه نمی*رسد. کاربرانی که به مصرف انرژی اهمیت می*دهند حتما خوشحال می*شوند که این پرینتر دارای ویژگی به نام Auto on/Auto off است که باعث می*شود وقتی پرینتر احساس می*کند که مورد استفاده قرار نمی*گیرد به صورت خودکار به مود Sleep برود.
به هر صورت همانطور که گفتیم، Hp Laser Jet Pro M1132 MFP پرینتر لیزری سیاه و سفیدی (تک رنگ) است که سرعت و کیفیت بسیار بالایی را در عمل چاپ ارایه می*دهد. توانایی عملیات اسکن و کپی هم باعث می*شوند که بتوانید دست کم در سه مورد از این پرینتر استفاده کنید. با این حال برای پایین نگه داشتن قیمت، سعی شده که ظاهر، کنترل پنل و کانکشن های آن ساده باشند. بنابراین اگر به دنبال پرینتری با این ویژگی*ها هستید، M1132 گزینه*ی مناسبی است.

نقاط قوت
ارائه سرعت و کیفیت بسیار بالا در پرینت
توانایی پرینت، اسکن و کپی
ابعاد نسبتا جمع و جور و وزن نسبتا کم
بهره گیری از فن آوری Smart install technology برای نصب و راه اندازی سریع بدون نیاز به CD
ساختار ساده و وزن مناسب

نقاط ضعف
بهتر بود پنل کنترل مدرن تری داشته باشد
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0