حل مشکلاتی که ممکن است یک چاپگر لیزری بوجود آورد

1392/6/18

چاپگرهای لیزری اختصاصی علاوه بر مزیت کیفیت چاپ در چاپگرهای مشابه گرانقیمت خود با قیمتی معادل یک چاپگر جوهرافشان ارزان و مقرون به صرفه نیز هستند ولی فاقد یک بخش IT برای اجرای دایمی هستند. در اینجا نحوه حل مشکلاتی که ممکن است یک چاپگر لیزری برای شما بوجود آورد، بیان شده است.
جستجوی ویزارد:
ویزارد Printing Troubleshooter ویندوز روی مشکلات ابتدایی و اولیه تمرکز دارد ولی امتحان آن ارزشمند است. در ویندوز XP گزینه Help، Start و Support را انتخاب کرده و در پنجره Search عبارت List of Troubleshooters را تایپ نمایید و بعد Enter را فشار دهید. در پنجره سمت چپ روی List of Troubleshooters (لیست عیب یابها) را کلیک کرده و از لیست سمت راست Printing Trouble Shooter را انتخاب نمایید و از بقیه مراحل پیروی کنید، در ویندوز ۲۰۰۰ نیز روی گزینه Start و Help را کلیک کرده و در جدول Contents عبارت Troublesshooting and Maintcnace را انتخاب کنید. Troubleshooterهای (عیب*یابهای) ویندوز ۲۰۰۰ را انتخاب کرده و در لیست ویزاردهای مخصوص عیب*یابی در پنجره سمت راست روی کلمه print (چاپ) را کلیک کنید و از بقیه مراحل پیروی نمایید. جهت باز کردن ویزارد در ویندوز Me نیز روی Start و help را کلیک کرده و در پنجره Troubleshooter، Search را تایپ نمایید و بعد روی Go را کلیک کنید. در ویندوز ۹۸، به ترتیب Windows ۹۸ Troubleshooters، Troubleshooting، Contents، Help، Start و Print را انتخاب کرده و پس از ویزارد پیروی کنید.
کنترل مقدمات و اصول اولیه: اگر چاپگر شما وصل است ولی برق در آن جریان ندارد و کار نمی*کند به فیوز یا اتصال دهنده مدار روی محافظ برقی که چاپگر شما به آن وصل شده است نگاهی بیندازید. هر دو انتهای کابل موازی یا USB را که چاپگرتان را به کامپیوتر وصل می*کند کنترل و تنظیم نمایید.
بسیاری از چاپگرهای لیزری دارای یک کنترل مخصوص قطع و وصل روی پانل جلو هستند که ممکن است به طور تصادفی دچار آسیب گردد.
چاپ یک صفحه آزمایشی: بیشتر چاپگرها وقتی روشن هستند با فشردن یک یا چند کلید روی کنترل پانل بطور خودکار یک چاپ آزمایشی را انجام می*دهند. اگر این صفحه ازمایشی خوب چاپ شود پس مشکل از طرف کابل داده، کامپیوتر یا حتی نرم*افزار شما است ولی اگر خروجی خوب نباشد، به نموار زیر که شامل لیستی از مشکلات و راه* حل*ها می*باشد مراجعه نمایید.

دستیابی به تازه*ترین*ها:
جدیدترین درایور و نرم*افزار را برای چاپگر خود نصب نمایید. هر دوی آنها باید از طریق سایت وب سازنده در دسترس باشند. به منظور نصب یک درایور جدید در ویندوز XP ، ابتدا Start و Printers and faxes و سپس عبارت Add a Printer را که در زیر printer Tasks در نوار اکسپلورر در پنجره Printers and faxes قرار دارد، انتخاب نمایید. در ویندوز ۲۰۰۰، Me و ۹۸ درایور چاپگر (راه انداز چاپگر) را حذف کرده و مجددا آنرا نصب نمایید. لذا Settings، Start و printers را برای باز کردن پنجره Printers انتخاب کنید. با کلید سمت راست موش روی پرینتر را کلیک کرده و Delete را انتخاب کنید (اگر برای عمل حذف کردن از شما سوال شد کلمه Yes را انتخاب کنید)، سپس پنجره Printers را دوباره در صورت بسته بودن باز کنید و دو بار روی Add Printer را کلیک کرده و عمل نصب مجدد را تکمیل نمایید.
جلوگیری از گیرکردن و بازماندن کاغذ در چاپگر

همیشه کاغذهای بازمانده در چاپگر را با کشیدن آن در جهت صحیح حرکتی خارج کنید. اگر چاپگر شما به طور مرتب گیر می*کند، آنرا قطع کرده و بگذارید خنک شود سپس کارتریج پودر جوهر آن را در آورید و قسمت داخلی را بابت بازمانده*هایی که ممکن است مانع حرکت و خروج کاغذ شود امتحان و بررسی نمایید.
کنترل اتصالات خود:
اگر چاپگر شما از اتصال USB استفاده می*کند، Device Manager را باز کرده و بدنبال یک x قرمز رنگ یا علامت تعجبی (!) بگردید که در یک دایره زردرنگ کنار هر لیست دستگاه USB قرار دارد. در ویندوز XP، ۲۰۰۰ و Me روی گزینه Start را کلیک کنید و سپس کلید سمت راست موش روی My Computer را کلیک کرده و سپس Hardware، Properties و Device Manager را انتخاب نمایید. این آیکون*ها می*توانند مشکل اتصال چاپگر شما با کامپیوترتان را مشخص نمایند. اگر چاپگر شما در هنگامیکه سیستمتان از حالت خواب یا تعلیق بیرون می*آید، کار نمی کند باید دوبار روی هر زیرمجموعه لیست شده در زیر USB را کلیک کرده و Power Management را انتخاب نمایید و سپس عبارت "A now the Computer to turn off this device to save power" را از حالت انتخاب در آورید. اگر از یک هاب USB استفاده می*کنید، ببینید که آیا چاپگر شما به طور مستقیم ب ه پورت USB روی کامپیوتری که مشکل را حل می*کند وصل شده است یا نه
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0