HP LaserJet P2035 پرینتر تک رنگ لیزری جدید این شرکت است که ویژگی بسیار شاخص آن سرعت و کیفیت بسیار بالای پرینت آن می*باشد. این پرینتر بیشتر مناسب دفاتر کار و استفاده های شرکتی می*باشد و به راحتی می*توانید آن را به شبکه متصل و به صورت اشتراکی استفاده کنید. ابعاد نسبتا جمع و جور آن نسبت به بسیاری از رقبا نیز باعث شده است که P2035 از محبوبیت بسیار بالایی در میان مصرف کنندگان برخوردار باشد.
P2035 کمی بلند قدتر از بسیاری پرینترهای لیزری تک رنگ سطح مبتدی ساخته شده است. ولی در عوض باعث شده که مساحت خیلی کمتری را بر روی میز اشغال کند. این پرینتر مجهز به پورت های USB 2.0 و Ethernet یا همان پورت LAN برای اتصال به شبکه های محلی و داخلی می*باشد. برخلاف مدل های گران قیمت تر، P2035 فاقد نمایشگر مجزا بر روی خود می*باشد. تنظیمات آن باید از طریق اینترفیسی وب محور انجام شوند. در کل تنظیمات آن خیلی ساده و کم حجم هستند. شما می*توانید به سادگی به انجام تنظیمات چاپ و شبکه بپردازید، ولی قابلیت های امنیتی و یا هشدار ایمیل وجود ندارد. خوشبختانه به دلیل اضافه شدن پروتوکل شبکه Bonjour استفاده از این پرینتر در یک شبکه*ی محلی برای رایانه های Mac نیز آسان شده است.
با وجود قابلیت به اشتراک گذاشته شدن از طریق شبکه و اداری بودن، با این حال P2035 دستگاهی نیست که بتواند عملکرد مدل های بالاتر از خود را از نظر حجم کاری ارایه دهد. این پرینتر از حافظه*ی داخلی 16 مگابایتی بهره می*برد که قابل ارتقاء نیست. سینی تغذیه*ی کاغذ توانایی نگهداری 250 برگ را دارد. این درحالی است که از طریق سینی چند منظوره*ی بالایی می*توانید تا 50 برگ کاغذ با ابعاد دلخواه را نیز در آن جای دهید. HP ادعا می*کند که از این پرینتر می*توانید تا سقف پرینت 25000 صفحه در ماه استفاده کنید که خود ما هم تا 20000 صفحه را توصیه می*کنیم. با این حال مشخصا این پرینتر برای استفاده های سبک تر طراحی شده است. جای سازی و تعویض کارتیج ها هم خیلی آسان است کافی است که پنل جلویی را باز کنید و کارتیج ها را تعویض کنید. هزینه*ی کارتیج های این پرینتر نسبتا بالاست.
در تست های سرعت که انجام دادیم، P2035 حتی از ادعای خود شرکت HP مبنی بر توانایی پرینت 30 صفحه در دقیقه هم پیشی گرفت. این واقعا عالیست و جزو سریع ترین پرینترها در رده*ی خود محسوب می*شود. همچنین وقتی از مود idle خارج می*شود هم عملکردی کاملا سریع دارد، به طوری که در عرض 8.5 ثانیه پس از خروج از مود idle می*توانید نخستین پرینت خود را داشته باشید.
این پرینتر می*تواند رزولوشن حداکثری 600X600 نقطه در اینچ را ارایه دهد. کیفیت آن به خصوص برای اسناد متنی و متونی به کوچکی فونت 7 کاملا خوب و قابل قبول است. حتی گرافیک های سیاه و سفید هم کیفیت بدی ندارند. هرچند که به هر صورت این پرینتر برای چاپ عکس ساخته نشده است. با این حال متاسفانه این پرینتر فاقد توانایی چاپ دوروی اتوماتیک می باشد.