تاریخچه چاپ

1392/6/16

دستگاهی که برای چاپ نقشه های شهری مورد استفاده قرار می گیرد، در داخل خود فرآیندهایی را طی می کند که بسیار فراتر از چیزی که فکر می کنید پیچیده و تکنولوژیک است؛ حقیقت ، عملا یک معجزه است.
به منظور ایجاد رنگ و سایه ، چاپ اغلب حاوی نوعی مخلوط تون نوری که توسط نقطه های کوچکی از جوهر ، شبیه به ترکیب نقاط سیاه و سفید ایجاد شده توسط تصویرگر ویرژیل فینلی (Finlay) در بالا ترسیم شده می باشند. شبیه به روشی که ویرژیل سایه روشن های های خاکستری را با نقطه های سیاه و سفید ساده ایجاد کرده، طیف رنگ سیاه و سفید نیز از جوهر سیاه اولیه، با تراکم انبوه نقاط سیاه برای ایجاد رنگ های تیره تر (در چاپ یعنی پاشش زیادتر جوهر روی کاغذ) ، و تراکم کمتر نقاط برای رنگ های روشن تر (پاشش کمتر یا عدم پاشش جوهر) به وجود می ایند. با وجود پرینترهای مدرن و با وضوح بسیار بالا و روش های نوین چاپ ، این نقاط تقریبا نامرئی اند، که همین امر تصور یک چاپ صاف و مداوم و با کیفیت را به بیننده القا می کند.
در حالی که هر رنگ از جوهر را می توان چاپ نمود، رنگ های به اصطلاح “اصلی” چاپ عبارتند از سبزآبی (Cyan)، سرخابی(Magenta) و زرد. این رنگ ها که همچنین به عنوان «رنگهای عملی» شناخته می شوند، با هم ترکیب شده تا طیفی از رنگها برای چاپ کاغذ را ایجاد کرده و برای مصارف مختلف در اختیار کاربر بگذارند. علاوه بر سبزآبی، سرخابی و زرد، رنگ مشکی (که به عنوان رنگ کلیدی (Keyline)شناخته می شود) چهارمین رنگ اولیه متداول در جوهر چاپ است، چرا که به چاپگرها اجازه می دهد تا به چاپ رنگ مشکی بدون نیاز به مشکل مخلوط رنگ های اصلی برای حصول رنگ مشکی مانند مرکز تصویر بالا بپردازند. همچنین به عنوان یک حیطه شناخته شده، طیف رنگ جوهر CMYK (مخفف حروف رنگهای فوق)می تواند با درجه منصفانه از دقت ، عکس ها و بسیاری از انواع دیگر آثار هنری را از نو خلق کند.
در حالی که رنگ های بسیاری را می توان با استفاده از جوهر CMYK ایجاد کرد، محدودیت برای چاپ رنگی با تنها چهار انتخاب رنگ مقدماتی وجود دارد. پس هیچ پرینتر رومیزی به احتمال زیاد دقت چاپ جوهر فلورسنت را نخواهد داشت، یا در مورد تکثیر عکس از جوهر فلورسنت دقت بالایی نخواهد داشت. از آنجا که جوهر چاپ در مدل های CMYK برای ایجاد رنگهای ثانویه با هم ترکیب می شوند، لزوما نتیجه کار گرفته و بی کیفیت تر از رنگهای اصلی می باشد. بنابراین ، رنگهایی مانند رنگ فلورسنت به عنوان “خارج از حیطه” یا خارج از فضای رنگی ممکن ایجاد شده توسط روش CMYK نامیده می شوند. تصادفا ، مانیتورها و فایل های عکس هم طیف رنگی مشابه این روش دارند. در حالی که طیف رنگ ها با توجه به تنوع رنگ های اصلی به وجود اورنده طیف، قدری با هم متفاوتند، خواهید دید همان نوع رنگ ها در گروه “خارج از حیطه” دوباره و دوباره پیدا می شوند، زیرا همه آنها به طرق مشابه محدود می شوند.
هدف از چاپ یک چیز است، چه عمل چاپ در یک چاپخانه افست لیتوگرافی چند میلیون دلاری انجام شود یا وسیله ای به سادگی یک مهر برجسته از سیب زمینی برای چاپ طرحی روی کاغذ استفاده شود. ایده اساسی در چاپ این است که از وسیله ای برای انتقال جوهر یا رنگدانه به جسم دیگری و طرح نقش با جوهر روی آن یا لایه ای از آن استفاده گردد. در حالت مطلوب و ایده آل، قصد ایجاد چند نسخه پرینت را دارید، بنابراین زمانی که در راه اندازی اولیه صرف می شود به دلیل سرعت فرآیند چاپ نسخه های متعدد جبران می گردد. هنگامی که شما ابزارهای مورد نیاز خود به منظور عمل چاپ فراهم اوردید، می توانید روی سطوح انتخابی خود ایده های خود را خلق و به مخاطب انتقال دهید، دوباره ،فرقی نمی کند چه وسیله ای برای انتقال نقش روی محیط چاپ در نظر می گیرید: یک طرح حکاکی شده روی سیب زمینی یا یک قالب پیشرفته چاپ.
در طول تاریخ چندصد ساله چاپ، مطلب فوق همیشه مدل و ایده اساسی کار بوده است، با وجود آن که با گذشت زمان وسیله چاپ کننده بسیار تکامل یافته و از اشکال ساده ای که نخستین بار گوتنبرگ استفاده کرد به انواع پیشرفته امروزی رسیده است.
تگ ها

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0