نقد وبررسی پرینتر لیزری .1212

1392/6/16

بدنه*ی M1212FN به رنگ مشکی ساخته شده است که آن را بیشتر شبیه به پرینترهای چندکاره ی جوهر افشان می*کند تا پرینترهای لیزری. بعلاوه*ی اینکه با ابعاد 12X17X10.5 اینچ و وزن حدود 8 کیلوگرم از متوسط پرینترهای لیزری کوچک*تر و سبک*تر می*باشد. در دو طرف بدنه دستگیره*هایی وجود دارند که حمل و نقل آن را باز هم آسان*تر می*کنند. همان*طور که کاملا مرسوم است، HP هیچ گونه کابل USB یا Ethernet ی را با این پرینتر همراه نکرده است و بنابراین باید آن*ها به صورت جداگانه خریداری کنید.

نصب و راه اندازی این پرینتر کاملا استاندارد و ساده است. با استفاده از راهنما و CD همراه می*توانید به راحتی و به سرعت پرینتر را نصب کنید و نخستین پرینت را با آن تهیه نمایید. در حین استفاده از پرینتر، نمایشگر سه خطی و لامپ*های LED می*توانند راهنمای شما باشند. در زیر نمایشگر یک پد اعداد قرار گرفته است و همچنین دو دکمه*ی دیگر نیز برای انجام کپی و فکس وجود دارد. هیچ گونه دکمه*ی اسکن بر روی دستگاه وجود ندارد و باعث می*شود که برای اسکن یک سند مجبور باشید که آن را بر روی قسمت مربوطه قرار دهید، سپس به پشت کامپیوتر خود برگردید و دوباره برای برداشتن سند به پیش پرینتر بروید.

این پرینتر می*تواند چاپ*هایی با رزولوشن استاندارد 600dpi یا با بیشینه*ی رزولوشن 1200dpi تهیه کند. سینی ورودی این پرینتر ظرفیتی در حد 50 برگ کاغذ دارد که نسبتا ظرفیت پایینی است. اما سینی ورودی ADF ظرفیت 35 برگ را دارد که خیلی بد نیست. البته خیلی دوست داشتیم که می*توانستیم بر روی این پرینتر Auto Duplexer برای چاپ دوروی خودکار را نیز شاهد باشیم که البته فقط در حد دوست داشتن باقی می*ماند چرا که از پرینتری در این حد قیمت چنین چیزی انتظار نمی*رود. HP ادعا می*کند که بیشینه*ی توانایی پرینت این دستگاه تا 8000 صفحه در ماه می*باشد که ما تا 2000 برگ را پیشنهاد می*کنیم.

در تست*های استانداردی که با این پرینتر انجام دادیم به نتایج شگفت انگیزی رسیدیم. طبق ادعای HP و آن طور که در جدول مشخصات فنی آمده است، این پرینتر توانایی چاپ تا 19 صفحه را در دقیقه دارد. در واقعیت هم ما به سرعت 16 صفحه در دقیقه رسیدیم که تا حد زیادی به ادعای HP نزدیک است. نتیجه می*گیریم که این شرکت در مورد این پرینتر خیلی واقع*بینانه سخن گفته است. اما در تست سرعت کپی، سرعت این دستگاه در انجام آن فقط 6 صفحه در دقیقه بود که سرعت نسبتا پایینی است.

کیفیت چاپ متن این پرینتر بسیار عالیست و حتی تا فونت شماره*ی 2 نیز حروف کاملا خوانا هستند. با این حال رنگ مشکی به اندازه*ی مدل رقیب P1606dn خیلی عمیق نیست. در چاپ گرافیک و عکس هم مقداری اثر باندهای موازی مشاهده می*شود ولی با این حال این چیزی نیست که شما را از گرفتن پرینت*های گرافیکی برای استفاده های داخلی اداری بازدارد.این یک پرینتر استاندارد برای کار اداری میباشد .
تگ ها